Juniorka: Utkání s Olomoucí body nepřineslo

Ve 21. kole podlehla juniorka Sigmě Olomouc 0:4.

21. kolo, pondělí 11. 3. 2013, 14:00, UMT Mikulova
(0:2)
Sigma OlomoucSigma Olomouc

Dukla Praha: Tetour - Jeřábek, Podkul, Hrazdíra, Solař - Acosta (46. Micka), Milec (56. Kotlík), Fryčer - Kunič (56 Tetour Daniel), Čapek, Svoboda
Sigma Olomouc: Reichl - Texl (59. Schmidt),Svozil,Štěrba, Vavřík - Habusta, Rolnic, Falta, Nešický (65. Ševčík) - Plšek (78. Richter), Zahradníček
Branky: 27. Rolnic, 45. Texl, 55. Rolnic, 64. Schmidt. Rozhodčí: Mokrusch - Hrabovský, Váňa

V první desetiminutovce žádná výraznější šance nepřišla, to ovšem napravil ve 12. minutě Rolnic, který střílel jen těsně vedle branky domácího Tetoura. Brankář Tetour byl hlavním hrdinou i dvou následujících okamžiků, kdy nejprve ve 13. minutě vyškrábl střelu Vavříka na roh a v 16. minutě vytáhl další povedený zákrok při hlavičce Habusty.

Ve 24. minutě se osmělila i Dukla, ale střela Svobody šla vedle. Tři minuty poté se prosadila Sigma, po centru Vavříka střílel Rolnic a bylo to 0:1. Do konce poločasu se Sigma prosadila ještě jednou a to ve 45. minutě, kdy vstřelil gól Texl - 0:2.

Pět minut po začátku druhého poločasu střílel Svoboda, ale Reichl si s jeho střelou poradil. Sigma na tuto šanci odpověděla další brankou. Třetí gól vstřelil opět Rolnic, tentokrát technickou střelou z velkého vápna.

Sigma byla v utkání opravdu při chuti a přidala i čtvrtou branku, kdy hráč Olomouce střílel po průniku z levé strany, Tetour skvělým zákrokem zabránil brance, ovšem na dorážku Schmidta už byl krátký - 0:4.

Jaroslav Peřina: "Prohra 0:4 byla asi zasloužená. Jednoznačně jsme narazili na nejlepší mužstvo za poslední čtyři utkání. Prvních 30 minut jsme hráli poměrně slušně, měli jsme nějaké příležitosti, kde jsme opět nedokázali vyřešit finální fázi. Dá se říci, že první nebo druhou šanci, co Olomouc měla, jsme inkasovali, což se na nás trochu podepsalo a řekl bych, že ten gól, který jsme dostali do kabiny byl trošičku hřebíček do rakvičky, protože kvalita soupeře se okamžitě zvedla o x procent. Druhý poločas už jsme nezvládali a v celé nahotě ukázali nedostatky, na kterých budeme muset ještě zapracovat."