Juniorka: S Českými Budějovicemi máme bod

22. 10. 2012 | Redakce

V utkání, v kterém padaly góly až v posledních deseti minutách, remizovala juniorka s Českými Budějovicemi 2:2 brankami Ptáka a Hanouska.

13. kolo, pondělí 22. 10. 2012, 14:00
2:2
(0:0)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Dukla Praha: Štěpánek - Ilko(61. Juroška), Hrazdíra, Jeřábek, Hanousek, Pařík, Farkaš (75.Fryčer), Ouedraogo, Čapek, Kotlík (61. Pták), Svoboda (75. Grafnetr).
Č. Budějovice: Vokatý - Kabela, Jindřich, Dvořák A.,Bakala, Dvořák P.(72.Repa), Slavík(75. Vaněk), Radouch, Cihlář, Kaladhzyan, Hronec.
Branky: 79. Pták, 90. Hanousek - 81. Repa, 89. Repa. ŽK: 64. Cihlář, 84. Radouch. Rozhodčí: Ardeleánu - Arnošt, Kožár.
Diváci: 80

Dukla začala aktivněji, hned v první minutě vyslal první střelu na bránu Čapek. Vokatý měl co dělat, aby míč chytil. Následně zkoušel z hranice pokutového území pálit Ouedraogo, ale nemířil nejšťastněji. O deset minut později Farkaš dostal pěknou přihrávkou Ouedraoga do gólové příležitosti, ale na střelu po zemi byl budějovický brankař připravený.

Poté se Budějovice dostaly hned k několika rohovým kopům, ale ani z jednoho nedokázaly zahrozit. Ve 32. minutě se do šance dostal Svoboda, před kterým se objevil sražený míč od Vokatého, nestihl ho ale doběhnout. O chvíli později měly Budějovice šanci, střelu Radoucha z dálky sráží pěkným zákrokem Štěpánek na roh. Do konce poločasu měl šanci už jen Ouedraogo, ale na centr od Svobody nedosáhl.

Ve druhém poločase se nejdříve dostal do gólové příležitosti Ilko, když po závaru ve vápně vypálil velice prudkou střelu, Vokatý ale vše zachránil. Na opačném konci hřiště to opět z dálky zkoušel Hronec, který ale nemířil nejpřesněji. Lépe se mohlo dařit Slavíkovi, který šel na Štěpánka zcela sám, ale napálil jeho nohy.

Góly přinesla až poslední desetiminutovka. Jako první se trefil Pták, který tečoval střelu Ouedraoga – 1:0. Toto vedení Dukle vydrželo pouhé dvě minuty, když se k odraženému míči dostal jako první Repa a nemýlil se. Následovala nastřelená tyč v podání Ptáka na straně Dukly, tu Budějovice oplatily druhou vstřelenou brankou, jejímž autorem byl opět Repa. Ani toto vedení tentokrát Budějovicím nevydrželo dlouho. O minutu později po pěkné sólové akci překonává Vokatého Hanousek. Utkání tak skončilo remízou 2:2.

Jaroslav Peřina: "První poločas z naší strany byl kvalitní, určitě kvalitnější než druhý poločas. Sice jsme nebyli tak nebezpeční směrem k brance, ale jednu brankovou příležitost jsme si vytvořili, bohužel jsme ji neproměnili. Soupeř neměl v podstatě nic. Ve druhém poločase jsme nezachytili prvních dvacet minut soupeř nás tam nějakým způsobem přehrával a vytvořil si tam takové pološance. Pro nás po dvou krásných střelách jsme tou třetí šli do vedení, ale soupeř okamžitě vyrovnal, po jedné naší chybě a vzápětí zvýšil z jedné krásné střely z dálky. Ale v závěru zápasu Hanousek akcí přes celé hřiště vše zachránil a vyrovnal na 2:2. Takže si myslím, že remíza je spravedlivá."