Juniorka: Na jihu Čech padaly góly až v závěru

18. 8. 2014 | Redakce

Dukla v utkání s Dynamem České Budějovice sahala po třech bodech a zároveň i po třetím vítězství v řadě. Bohužel na branku z 88. minuty zareagovali jihočeši vyrovnáním v 90. minutě. Body si tak oba celky rozdělily.

4. kolo, pondělí 18. 8. 2014, 13:00
Č. Budějovice Č. Budějovice
1:1
(0:0)

Č. Budějovice: Coufal – Podráský, Tomášek, Jenne, Křiváček – Held J., Pasecký, Horák, Čadek (K), Duran (60. Krejčí) – Held M.
Dukla Praha: Němčanský – Kulikov, Reiter, Toman, Schindler - Brejcha, Tetour, Zoubek (46. Bezdička) - Volek (58. Moravec), Gajecký (58. Troníček), Vopat
Branky: 90. Podráský – 88. Vopat. ŽK: 38. Křiváček - 37. Reiter. Rozhodčí: Vaňkát – Štěrba, Kouba.

První velká šance utkání přišla v 11. minutě a ocitl se v ní útočník Gajecký - z pravé strany k němu propadla přihrávka a tísněn obránci vystřelil k tyči, na poslední chvíli ještě vložil nohu do střely domácí Podráský a střela šla mimo Coufalovu branku. V 15. minutě to mohlo být už 2:0 pro Duklu a nikdo by se nezlobil. Křiváček totiž fauloval ve vápně a míč si na penaltový puntík nachystal kapitán Vopat, ale pokutový kop bohužel neproměnil. V 18.minutě ale přišla šance i na straně jihočechů, Čadek vystřelil z úhlu místo přihrávky na lépe postaveného Durana. Němčanský ale tuto prudkou ránu chytil! Ve 25.minutě nastala nepřehledná skrumáž před Němčanského klecí, která skončila rohovým kopem! Křiváček dorážel před brankářem v těsné blízkosti, poté ještě pálil Čadek, ani jeden však míč do branky naštěstí nedostal. Další slušná příležitost domácích přišla ve 38.minutě! Horák nahrával do klubka spoluhráčů, odkud se míč od Paseckého odrazil pouze k brankáři Němčanskému.

Druhý poločas fanoušci na jihu Čech již neviděli tolik příležitostí, první vážná šance přišla v 58. minutě. Na konci rychlé akce byl Pasecký, jenž si zaběhl za linii obrany, rychle si zpracoval míč a poslal jej na branku. Prudkou střelu nakonec výborným zákrokem vykopává Němčanský a podržel tak hostující celek. V samotném závěru zápasu se ale děly věci! Dukla v 88. minutě vstřelila vedoucí branku. Díky průniku po levé straně se dostal míč po sražené střele až na břevno domácí branky, odkud si našel cestu zpět do hřiště a především na hlavu Vopata, který vsítil gól na 1:0. Jenže ani ne o dvě minuty později Dynamo vyrovnalo, po rohovém kopu se prosadil nechytatelnou hlavičkou Podráský a bohužel vyrovnal na konečných 1:1.

Richard Polák (asistent trenéra): “Do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme prodloužit sérii vítězství a umocnit to dobrým výkonem, což se nám zezačátku dařilo a vyústilo to odpískanou penaltou na Davida Zoubka. Ale bohužel Láďovi Vopatovi se nepodařila proměnit a to ovlivnilo celý náš výkon v prvním poločase. Do druhé půle jsme se snažili vstoupit aktivně, něco s tím utkáním udělat a jít za vítězstvím. Získali jsme i určitou územní převahu, což pramenilo v náš vedoucí gól. Bohužel se nám tento stav nepodařilo udržet, kdy díky individuálním chybám jsme soupeře pustili do dvou standardních situací a následně Budějovice z rohového kopu vyrovnali.”