Juniorka Dukly si z Ostravy body neveze

23. 3. 2015 | Redakce

Dukla Praha v Ostravě vedla už dokonce 2:0, utkání ale nakonec rozhodly, dle slov trenéra Hynka, nepřesnosti na straně jeho svěřenců, Baník zápas otočil a může se radovat z vítězství v poměru 4:2.

26. kolo, pondělí 23. 3. 2015, 13:00
Ostrava Ostrava
4:2
(1:2)

Ostrava: Šrom – Fojtík (80.Hrdlička), Celba, Ožvolda (80.Honiš), Szotkowski - L. Kundrátek, Zawada, Tomšů, Helešic Zapata (73.Opatřil) - Pyclík (59.Čech).
Dukla Praha: Vávra – Kulikov, Schindler (75.Gajecký), Toman, Bohánek - Bezpalec, Bezdička, Cherendychenko (63. Beneš) - Zoubek, Mejdr (46.Farkaš), Volek (46.Hajderevič).
Branky: 36. Szotkowski, 53. Tomšů, 63. Ožvolda, 87. Čech – 27. Helešic (vla.), 30. Bezdička. ŽK: 57. Kundrátek – 77. Gajecký. Rozhodčí: Dresler – Vojkovský, Mojžíš.

Prvních patnáct minut se oba týmy rozehrávaly a k větší brankové příležitosti se nedostaly. Pak začal být aktivnější Baník, Zapata se nejprve ocitl sám před brankářem Vávrou, který mu prostor vykryl natolik, že přestřelil. V další situaci Zapata Vávru obešel, ale míč skončil v boční síti. Poté udeřil Pyclík, když se dostal k dorážce Vávrou vyraženého míče, ale mezi tyče se netrefil.

Dukla ve 27. minutě vstřelila první branku zápasu, resp. vstřelil ji Helešic, jenž si dal vlastní gól. Už o tři minuty později to bylo 2:0 pro Duklu, když se po centru prosadil hlavou Bezdička! Baník ve 36. minutě výsledek utkání korigoval na 1:2, autorem branky byl Szotkowski a opět to byla branka hlavou.

V 53. minutě už bylo bohužel srovnáno, o druhý gól domácích se postaral Tomšů, který přeloboval Vávru. Ostravané pokračovali ve svém brankostroji a o deset minut později Ožvolda otočil skóre zápasu a poslal Baník do vedení 3:2. Baník ve své brankové aktivitě nepolevil a v 87.minutě pečetil vítězství slezského celku Čech. Dukla si tak odvezla z Ostravy prohru 4:2.

Jaroslav Hynek: "V dnešním utkání jsme měli obrovské penzum nepřesností, za šest jarních kol jsme byli absolutně nejvíc nepřesní. Utkání tohle nejvíc ovlivnilo. Dnes jsme udělali vše obráceně, než tomu bylo v zápase proti Mladé Boleslavi či Slavii. Nepřesnosti nás držely na vlastní polovině, soupeř tím byl velmi nebezpečný. Ale paradoxně jsme po prvním poločase vedli 2:1, tak ani to nás nějakým způsobem nenakoplo. Ještě nám vyšel brejk, kdy jsme Bezdičkou dali na 2:0. Ale soupeř byl taky nebezpečný a jen díky Vávrovi jsme ten první poločas zvládli. Ve druhém poločase jsme chtěli vše zlepšit, kluci k tomu odhodlaní byli, nicméně první vážnější chyba skončila v naší bráně a soupeř se dostal na koně. My jsme se dostali do naší hry, kterou jsme chtěli praktikovat, až když jsme prohrávali 3:2. A hned po obdržené brance šel Bezdička sám na bránu, nedal. V té snaze se zápasem ještě něco udělat, to pak bylo ještě nervóznější a i když jsme si šance vytvořili, tak jsme dostali gól na 4:2. Soupeř si dnes vítězství zasloužil."