Juniorka: Dukla se Spartou nebodovala

11. 5. 2015 | Redakce

Po třech výhrách v řadě se juniorce Dukly nepodařilo bodovat v derby proti Spartě. Letenští si z Julisky vezou tři body za vítězství 4:1. Nutno podotknout, že za Spartu nastoupilo několik hráčů z kádru "A" mužstva.

35. kolo, pondělí 11. 5. 2015, 14:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
1:4
(0:3)
Sparta PrahaSparta Praha

Dukla Praha: Vávra - Kulikov (75. Vosátka), Bohánek, Troníček, Schindler - Farkaš (70. Volek), Bezpalec, Zoubek - Mejdr, Beneš (46. Gajecký), Bezdička (55. Haidarevic).
Sparta Praha: Vorel - Chvátal (75. Hovorka), Matějka, Švejdík, Nečas - Picault (69. Juliš), Shala (55. Kitanovič), Kulhánek (63. Vokoun), Schranz - Nešpor (75. Špaček), Schick.
Branky: 85. Gajecký - 17. Nešpor, 22. Schranz, 28. a 49. Shick. Rozhodčí: Váňa, Vlasjuk, Musil
Diváci: 70

První branka v derby se Spartou padla v 18. minutě, když byl faulován na hranici vápna Nešpor, který se ujal zahrávání přímého kopu a poslal letenské do vedení. O čtyři minuty později to bylo již 2:0, Schranz převzal pas od Shaly a přeloboval Vávru. A po dalších šesti minutách to už bylo bohužel 3:0 pro Spartu, po centru Picaulta se prosadil Shick.

I ve druhém poločase vstřelila Sparta branku jako první, 51. minutě se prosadil Shick, který se štěstím zužitkoval centr Shaly a zvýšil na rozdíl čtyř branek. V 57. minutě si vzal za hranicí velkého vápna Sparty míč Bezpalec, který se snažil dalekonosnou střelou ohrozit Vorla v brance hostí, ale jeho pokus šel doprostřed brány. V 73. minutě předvedl velice dobrý zákrok Vávra, když chytil střelu Kitanoviče. V 74. minutě kopala Sparta rohový kop, po kterém se dostal do 100% šance Vokoun, ale Vávra předvedl další dobrý zákrok a znovu podržel Duklu. V 84. minutě kopal přímý kop po faulau na Švejdíka Matějka a Vávra se musel hodně natahovat. V 85. minutě se po protiútoku Dukly prosadil Gajecký a upravil výsledek na 1:4. Gajecký ale ještě mohl přidat dvě branky v samotném závěru zápasu - nejprve v 88. minutě hlavičkoval vedle a o minutu později dokonce trefil tyč!

Jaroslav Hynek: "Zápas beru ze dvou pohledů. Z pohledu výsledku a předvedené hry. Výsledek utkání odpovídá papírovému předpokladu, soupeř jednoznačně byl lepší v kvalitě, kombinaci atd. Abychom uhráli dobrý výsledek, museli bychom být odvážnější a klidnější. Co se týká předvedené hry, tak jsme našli málo odvahy ve věcech, které bychom rádi předváděli, volili jsme nakopávané míče, nekombinovali jsme a v přechodové fázi jsme byli úspěšní pouze na 70%, což je proti takovému soupeři málo. Ve druhé půli jsme hru zlepšili, soupeř nám dal ale víc prostoru, nenapadal tolik, dokázali jsme si vytvořit určité situace, ze kterých jsme dokázali zakončit, ale až do vstřelené branky jsme si nevytvořili vyloženou šanci. Ale i soupeř měl za stavu 4:0 dvě brankové příležitosti. Za druhou půli musím kluky za určité věci pochválit, byly tam vidět věci, které chceme dělat a trénujeme je. Takže v určitých věcech posun, ale určitě i ponaučení."