Juniorka: Dukla - Varnsdorf 1:2

24. 2. 2014 | Redakce

Juniorům se vstup do jarní části nepovedl dle představ a po neproměněné penaltě prohráli s týmem Varnsdorfu 1:2. Jedinou branku Dukly vstřelil v 64. minutě Daniel Tetour.

24. kolo, pondělí 24. 2. 2014, 13:00
1:2
(0:1)
VarnsdorfVarnsdorf

Dukla Praha: Vávra – Kulikov, Ksandr, Brejcha, Vrkoč (64. Schindler), Gajecký (64. Toman), Bartůněk, Tetour, Preisler (75. Mazlouf), Begič, Vopat.
Varnsdorf: Klouda – Zieris, Vomáčka, Čurgali, Ruszo (63. Mpong), Černý (81. Spáčil), Polanský, Mikinič, Daníček, Halbich (84. Šiška), Marko.
Branky: 64. Tetour - 26. Miknič, 76. Černý. ŽK:. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Vlček.
Diváci: 50

Aktivněji do utkání vstoupili hosté a bylo z toho hned několik odpískaných faulů. Domácí Dukla mohla lehký tlak zkrotit proměněním šance Preislera, který se uvolnil na hranici ofsajdu a sám proti Kloudovi přestřelil. Ve 26. minutě se prosadili hosté. Mikinič se dostal do dorážky Vávrou vyražené střely a hlavou umístil míč za jeho záda - 0:1. Pár minut před koncem poločasu mohla Dukla vyrovnat, z brejku Vopat poslal míč úplně volnému Gajeckému, který z malého vápna odkrytou branku netrefil.

Dvacet minut po začátku druhého poločasu se dočkala Dukla vyrovnávací branky, k odražené střele se propracoval Tetour, prokličkoval obranou a střelou na zadní tyč vyrovnal na 1:1. O dalších deset minut později se ovšem dostal ke střele Černý a z pravé strany vápna umístil nechytatelně míč k pravé tyči. Dukla mohla následně vyrovnat z pokutového kopu, ale Begičovu střelu k pravé tyči Klouda zneškodnil. Následně se hrnul na branku Mikinič z Varnsdorfu, ale branku minul. V 82. minutě se ocitl sám před brankářem Vávrou Halbich, ale míč za jeho záda naštěstí umístit nezvládl.

Jaroslav Hynek: "Na dnešní utkání jsme se hodně těšili. Náš tým přes zimu vznikl prakticky zcela nově. Už v přípravě se nám ukázalo, že se kluci teprve sehrávají a bylo to vidět i dnes, ale věříme, že se to bude postupně zlepšovat. V utkání jsme viděli velice kvalitní věci, jak u nás, tak u soupeře. Šancí na obou stranách bylo sice pomálu, ale když už k nějakým došlo, byly divácky pohledné. My jsme si vytvořili jednu silnou brankovou příležitost v prvním poločase, kdy Vojta Gajecký minul prázdnou bránu. Ve druhém poločase, kdy soupeř vedl 1:0 a stáhl se do obraného bloku, jsme měli větší problém se do zakončení dostat, přesto se nám podařilo vstřelit vyrovnávací gól. Poté byla odpískána na Patrika Tomana penalta, kterou jsme neproměnili, a to rozhodlo. Pokud takové šance jako je prázdná brána a penalta nedáme, nemůžeme na vítězství pomýšlet."