Juniorka: Derby se Slavií skončilo zaslouženou remízou

9. 6. 2013 | Redakce

Tentokrát v horkém počasí nastoupili naši hráči proti týmu pražské Slavie. Po skvělém prvním poločase, kdy padly všechny branky utkání, se oba týmy rozloučily se sezónou remízou 1:1.

34. kolo, sobota 8. 6. 2013, 10:00, SC Horní Počernice
Slavia Praha Slavia Praha
1:1
(1:1)

Slavia Praha: Hrubeš – Mikula, Kolařík, Čepelák, Herc (74. Veselý) – Hurka, Šimeček, Hrubý, Vondráček (46. Prošek), Bazal (74. Zákostelský) – Červenka (62. Zámečník).
Dukla Praha: Štěpánek – Podkul (74. Solař), Jeřábek, Hrazdíra, Juroška – Čapek, Tetour (65. Hrazdíra), Milec, Farkaš, Grafnetr (65. Bartůněk)– Kotlík.
Branky: 25. Červenka – 13. Kotlík. ŽK: 61. Šimeček (SLA) – 55. Podkul (DUK), 84. Bartůněk (DUK). Rozhodčí: Houdek – Černý, Pastyřík.

Do utkání vstoupili lépe domácí, když Hrubý z rohového kopu hlavičkoval přímo do rukavic Štěpánka. Na to Dukla odpověděla rychlým protiútokem, když se před brankářem ocitl sám jeden z hostujících hráčů. Jeho šanci však domácí obrana zneškodnila. O 6 minut později se však Dukla radovala, když z rohového kopu skóroval Kotlík – 0:1. Po vstřelené brance se hra uklidnila a přelévala ze strany na stranu. Až o více jak deset minut později vstřelila Slavia vyrovnávací branku, když Červenka překonal Štěpánka střižnou střelou. Poté se oba týmy tlačily před branku, nejdříve musel Štěpánek čelit hned třem střelám za sebou v podání Kolaříka, Červenky a Bazala, podobná situace se odehrála o chvíli později a vzápětí musel domácí zachraňovat brankař Hrubeš při velké šanci Dukly.

Ve druhém poločase byli tamní diváci svědky několika střel, které těsně minuly branku. Nejdříve v podání domácího týmu, kdy kousek od vstřelení branky byl Bazal a Hůrka následovaný dorážejícím Červenkou. Hosté pak v podobě Grafnetra, který pálil z vápna. Opravdu velkou šanci měla v závěru poločasu Dukla, Milec však ke vší smůle Hrubešovu branku minul.

Jaroslav Peřina: "Každá remíza se Slavií je dobrá. Hlavně první poločas to bylo skvělé utkání, kvalitní z obou stran se spousty zakončení. Stejně jako soupeř, i my měli dvě nebo tři příležitosti a celý poločas snesl ty nejpřísnější kritéria. Druhá půle už byla o něco slabší hlavně z důvodu dost dusného počasí. Už tam nebylo tolik kvality a to hlavně z naší strany. Přesto jsme asi dvě příležitosti měli, stejně tak soupeř, ale nikdo to nevyřešil tak, aby padla rozhodující branka. Myslím si, že remíza je zasloužená."