Juniorka: Čtvrtá výhra v řadě

23. 9. 2013 | Redakce

Juniorka nastoupila proti Znojmu a vítězstvím 4:0 navázala na předchozí tříbodové zisky se Spartou, Hradcem a Jabloncem. O branky se postarali dvakrát Kunič, Preisler a Juroška.

12. kolo, pondělí 23. 9. 2013, 16:00, Městský stadion Znojmo
Znojmo Znojmo
0:4
(0:1)

Znojmo: Doleček (K) – Šrámek, Jurić, Simerský, Melecha – Buchta, Zeba – Stáňa (68. Čermák), Tomeček, Kabokeme (72. Juhaňák) – Kirschner (62. Hověz).
Dukla Praha: Malý - Juroška, Reiter, Begič, Preisler - Tetour, Milec(80. Klár), Brejcha - Bartůněk, Kolmistr(46. Vopat) - Kunič(78. Toman)
Branky: 24. Kunič, 61. Preisler, 71. Juroška, 77. Kunič Karty: ŽK: 28. Buchta (ZNO), 39. Melecha (ZNO) – 59. Begić (DUK), 84. Tetour (DUK)

V prvních minutách utkání se hrál opatrný fotbal bez vyložených šancí. V 8. a 9.minutě byl hodně vidět Brejcha. Nejprve prošel přes tři hráče Znojma, ale jeho centr nikdo ze spoluhráčů neusměrnil směrem k brance domácích. Následně Brejcha poslal přihrávku na pravou stranu vápna na Kuniče, už se zdálo, že by bosenský hráč mohl střílet, ale znojemští hráči se dokázali rychle vrátit a Kunič se k zakončení nedostal. V 15.minutě o sobě dal vědět nigerijec Kabokeme, zasekl si míč na pravé straně vápna a posílal pas na přední tyč, ale hostující obrana odvrátila míč na roh.

Ve 20.minutě zahrávalo Znojmo rohový kop, ke kterému se postavil Zeba a přesným pasem našel Buchtu, jenž v záklonu hlavičkoval nad! Jednalo se o první velkou šanci utkání. Odpověď na znojemskou šanci byla rychlá. Petar Kunič se po centru zprava prosadil hlavou – 1:0 pro Duklu! Dukla byla po vstřeleném gólu lepším mužstvem. Důkazem toho byly šance Kolmistra a Milce. Před koncem poločasu měli šance Kabokeme a Kirschner. Ani jeden z pokusů však nebyl vyloženým ohrožením Malého branky.

Dukla měla velkou šanci hned po pěti minutách druhého poločasu! Vopat poslal přihrávku před branku na Tetoura , jehož pohotovou střelu brankář Doleček vyrazil. Znojemský brankář následné zneškodnil i dorážku Kuniče. V 54.minutě se Zeba dostal k nebezpečné střele, ale jeho pokus byl zblokovaný a ani dorážka Kirschnera k úspěchu nevedla.

V 69.minutě zvýšil Preisler už na 2:0. Hráč Dukly se ocitl tváří v tvář znojemskému brankáři a zvýšil na rozdíl dvou branek. O tři minuty později mohl zvýšit Milec, ale jeho přímý kop Doleček vychytal. To, co se nepovedlo Milcovi, ale dokonal Juroška. Ten svou střelou zpoza vápna zvýšil na 3:0! Junioři stále neměli dost! Další branku vstřelil z bezprostřední blízkosti Petar Kunič – 4:0!

V 85.minutě zahrávalo Znojmo přímý volný kop, ale Malý si Zebovu střelu pohlídal. Poslední desetiminutovka byla v režii hostů, kteří kontrolovali hru a žádná další šance už nepřišla. Dukla tak vyhrála ve Znojmě 4:0!

Trenér Jaroslav Hynek řekl o utkání: "Do Znojma jsme jeli potvrdit naši kvalitu z předešlých utkání a vyhrát další venkovní zápas. To se nám dnes povedlo daleko lépe než z Hradcem. První poločas byl vyrovnaný, nicméně se nám povedlo dát ve 25. minutě branku, po které jsme se zklidnili. Ve druhém poločase jsme měli daleko větší převahu, vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme i ve třech případech přetavili v gól. Za další venkovní výhru, tentokrát s čistým kontem, jsme moc rádi."