Juniorka: Body zůstávají na Julisce

12. 8. 2013 | Redakce

Poprvé v tomto ročníku slaví Dukla vítězství. V dnešní přestřelce zvítězila 7:3 nad pražským týmem z Vršovic, Bohemians Praha 1905.

5. kolo, pondělí 12. 8. 2013, 14:00, Juliska
7:3
(5:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Němčanský – Juroška, Begič, Reiter, Preisler (46. Schindler) – Tetour (46. Brejcha), Fryčer, Milec (79. Hrazdíra) – Bartůněk, Toman, Kolmistr (62. Vopat). Trenér: Hynek.
Bohemians 1905: Gabriš – Malina, Žaloudek, Ptáček, Košata – Kraus, Budínský, T. Šebek – Barták, Havel, Klavík. Trenér: Köstl.
Branky: 11. Fryčer, 18. Fryčer, 19. Juroška (pen.), 30. Preisler, 44. Toman, 84. Vopat, 87. Begič (pen.) – 68. Klavík, 71. Klavík, 81. Žaloudek. ŽK: 24. Juroška (DUK), 74. Reiter (DUK) – 19. Gabriš (BOH). Rozhodčí: Černý – Kubr, Severýn.
Diváci: 200

Ofenzivní utkání plné střel odstartoval pokus Bartáka, který skončil vysoko nad brankou domácích. Od té chvíle na hřišti úřadovala Dukla. Jako první centroval na volného Bartůňka Kolmistr, ale míč ke spoluhráči díky zákroku hostující obrany nedošel. Stejně neúspěšně dopadla přihrávka Preislera do vápna na nabíhající spoluhráče. Ovšem v 11. minutě Milec prostrčil za hostující obranu míč Miku Fryčerovi a ten střelou po zemi otevřel skóre. O sedm minut později přidal Fryčer další branku, opět díky podařené nahrávce Milce - 2:0. Minutu na to byl Juroška faulován a následně nařízen pokutový kop, který faulovaný hráč bez problémů proměnil. Hosté reagovali střídáním, ale moc jim nepomohlo. Už ve 30. minutě navýšil Dominik Preisler na 4:0, když Gabrišovi vypadl míč s rukou po jeho první střele, neměl tak problém dorazit.V závěru poločasu pak přidal branku Patrik Toman, kterému za obranu nahrál Milec.

Do druhého poločasu vstoupili domácí se stejnou razancí, jako v tom prvním. Od 65. minuty ale na chvíli zatlačili hosté. V 68. minutě se ocitl sám ve vápně Klavík a snížil na 5:1. O necelé tři minuty déle stejný hráč vypálil proti Němčanskému, míč nešťastně tečoval Reiter a skončil za brankovou čarou. Následoval nařízený pokutový kop ve prospěch domácích. Penalty se ujal Mike Fryčer a Gabriš jeho střelu vyráží. V 81. minutě se kapitánovi Bohemky podařilo snížit na rozdíl dvou branek. To už se ale domácí opět probrali a Ladislav Vopat zvýšil vedení domácích na 6:3. Do konce poločasu byla proti hostům odpískána penalta, kterou v 87. minutě proměnil Armín Begič. Dukla tak poprvé v tomto ročníku zvítězila konečným výsledkem 7:3.

Jaroslav Hynek hodnotí utkání proti Bohemians Praha 1905: "Dnešní utkání se mi hodnotí velice krásně, protože v celém prvním poločase jsme, až na nějaké drobné okamžiky, zahráli přesně co jsme chtěli a byli jsme maximálně produktivní. Ve druhém poločase jsme udělali nějaké změny a po neproměněné penaltě jsme ustoupili od přesného a důrazného napadání. Pustili jsme soupeře do hry a ten rychle po sobě snížil na rozdíl dvou branek, ale naším šestým gólem se vše uklidnilo a zápas jsme odehráli v naší režii."