Junioři zamířili pod Ještěd, body však nevezou

17. 11. 2014 | Redakce

Předposlední venkovní utkání podzimní části sezony se odehrálo na hřišti podještědského týmu FC Slovanem Liberec. V utkání padly celkem tři branky, autorem jediné dukelácké byl Vojtěch Brabenec.

19. kolo, pondělí 17. 11. 2014, 13:00
Slovan Liberec Slovan Liberec
2:1
(1:0)

Slovan Liberec: Zoul -Zítka, Sackey, Soungole, Egert, Bouška, Drobílek, Ambrož, Ondráček, Hamuľak, Kaiser.
Dukla Praha: Vávra – Reiter, Brejcha, Bezpalec, Schindler, Toman, Zoubek, Vopat, Tetour, Troníček, Kulikov.
Branky: 32. Sackey, 68. Kaiser – 79. Brabenec. Rozhodčí: Váňa – Kříž, Šťastný

Po opatrném začátku na obou stranách ohrozili jako první branku hosté, Egert se dvakrát po sobě ocitl v dobré střelecké pozici, ale za záda Vávry míč ani v jednom případě neprotlačil. I Dukla útočila, ale v nebezpečnou situaci žádnou z akcí nepřetavila. Ve 32. minutě se do míče na hranici vápna opřel domácí hráč Sackey a rozvlnil dukeláckou síť poprvé. Pár minut na to měla Dukla výhodu přímého volného kopu, ale branka z něj nepadla. Stejně nevyužita zůstala standardka ze 41. minuty.

Do druhého poločasu vstoupila Dukla aktivněji a hned si tvořila šance. Ta největší přišla v 50. minutě, kdy měl domácí brankář co dělat, aby z ní nebyla vyrovnávací branka. Dukla postupně dostala domácí lehce pod tlak, ale v 68. minutě z rychlého brejku poslal Hamuľak centr na Kaisera a ten se nemýlil - 2:0. Hosté odpověděli o deset minut později, z nepřehledného závaru před domácí brankou se nejrychleji vzpamatoval Brabenec a snížil na 2:1. Posledních deset minut se Dukla hnala za vyrovnáním, ale liberecká obrana všechny jejich pokusy odvrátila, utkání tak skončilo 2:1 pro domácí Liberec.