Junioři vezou z Ostravy 3 body

18. 4. 2013 | Redakce

Juniorka potvrdila roli favorita a porazila Baník Ostrava na jeho půdě 2:0. O branky se postarali Kotlík a Čapek.

24. kolo, čtvrtek 18. 4. 2013, 14:30, Aréna Vítkovice
Ostrava Ostrava
0:2
(0:0)

Ostrava: Matějka – Vengřinek, Javorek, Kaša, Kryštof (74. Jovanovič), Váňa Martin (86. Foltyn), Kundrátek, Novák, Pyclík, Tobiáš, Šašinka (61. Chromeček).
Dukla Praha: Malý – Juroška, Hrazdíra, Jeřábek, Hanousek - Čapek, Frycer, Fakraš - Kotlík (76. Podkul), Milec, Kunič (58. Micka).
Branky: 65. Čapek, 71. Kotlík. ŽK: 55. Kaša (OVA), 78. Zeman (OVA) – 23. Milec (DUK), 63. Fryčer (DUK), 89. Micka (DUK). Rozhodčí: Bílek Jaroslav – Kříž Jiří, Galásek Michal.

Juniorka pokračovala v anglickém týdnu utkáním v Ostravě. Týmy před zápasem dělilo 14 bodů. A utkání začalo pěkně zostra. Hned ve třetí minutě měl šanci Kunič, ale gólu zabránil ostravský stoper vykopnutím míče nad branku. V 10. minutě kopal ostravský Váňa trestný kop, ale tato situace a ani následný roh k výraznému ohrožení brankáře Malého nevedly.

Ve 25. minutě přišla další velká šance Dukly! Bohužel Farkašova střela skončila pouze na břevně. V následných minutách měla Dukla územní převahu, ale žádná vyložená šance již nepřišla. Naopak ve 43. minutě šel sám na brankáře Malého Šašinka, ovšem ve velké šanci nás brankář podržel. V prvním poločase tak branka nepadla.

Druhý poločas začal střelou Čapka, ale brankáře Matějku tento pokus výrazně neohrozil. V 65. minutě už to ale Čakpovi vyšlo, jeho pokus skončil za zády brankáře Matějky! 1:0. A o šest minut později Dukla vedení navýšila, brankou na 2:0 se prosadil Kotlík po rohovém kopu. Další výrazná šance a ani branka už nepřišla a junioři tak vezou z Ostravy 3 body za výhru 2:0.

Jaroslav Peřina: "Utkání se mi tentokrát hodnotí dobře. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, hráči všechny situace řešili správně. Tentokrát jsme sice neměli tolik brankových příležitostí jako v předešlých utkáních, ale za to jsme byli maximálně efektivní. Pro mě je nejdůležitější, že jsme celé utkání měli pod kontrolou. Dokázali jsme pohlídat některé brejkové situace soupeře. Karel Malý nás za stavu 0:0 podržel při veliké šanci Baníku, která v podstatě byla asi jejich jediná a my dokázali vstřelit dvě branky, které byly obě moc pěkné. Čapkova, kdy trefil míč krásně pod břevno i Kotlíkova po standardní situaci."