Junioři vezou z Hradce tři body

16. 9. 2013 | Redakce

Své první venkovní vítězství slaví juniorka na hřišti Hradce Králové, který v dnešním ofenzivně laděném utkání porazila 3:2.

10. kolo, pondělí 16. 9. 2013, 17:00
Hradec Králové Hradec Králové
2:3
(0:1)

Hradec Králové: Koubek – Zezula, Soukup, Kučera, Vobejda, Krčál, Langr, Zec, Dvořák (69. Bláha), Novák, Jukl.
Dukla Praha: Němčanský – Hrazdíra (62. Tetour), Brejcha, Preisler, Milec, Kolmistr, Bartůněk (75. Vopat), Kunič (75. Gajecký), Reiter, Begič, Klar (62. Juroška).
Branky: Branky: 77. Langr, 90. Zec – 4. Preisler, 47. Kolmistr, 68. Kolmistr. ŽK: 56. Novák (HKR) – 78. Gajecký (DUK), 87. Milec (DUK), 89. Němčanský (DUK). Rozhodčí: Zadinová – Blažej, Hocek

Utkání začalo velmi dobře pro Duklu, už ve čtvrté minutě skóroval Preisler nekompromisní střelou pod břevno. Hradec se dalších pět minut snažil reagovat, ale k zakončení se nedostal. Naopak Kunič v deváté minutě hlavičkou protáhl domácího gólmana, který měl co dělat, aby míč zachytil. Domácí se k zakončení dostali střelou Zeca, který pálil z velkého vápna a Němčanský musel vyrážet na roh. Od té chvíle byl Hradec aktivnější, vyústěním byl individuální průnik Langra, který prošel až do malého vápna a prudce vypálil, Němčanský rychle reagoval a míč chytl. Poslední minuty prvního poločasu patřili opět Dukle, když Klár vystřelil z hranice malého vápna, Koubek míč zachytil.

Druhý poločas začal velmi podobně, už ve 47. minutě vstřelil druhou branku Dukly Kolmistr, který měl po chybě Hradce jednoduchou úlohu, trefit prázdnou branku. O pár minut později postupoval na Hradeckou branku Kunič, kterého střelu Koubek opět vychytal. Hradec od 58. minuty začal více útočit, kousek od snížení byla střela Krčála, která se zastavila o pravou tyč duklácké branky. O pár minut později to zkusil z velkého vápna i Zec, těsně minul břevno. Dukla odpověděla jednoznačně, a to Kolmistrem, který si naběhl na centr a z první prostřelil Koubka potřetí. Hradec v poslední dvacetiminutovce šel do boje, jako první vystřelil Kučera, Němčanský zachytil na brankové čáře. O pár minut později už snížil na 1:3 Langr, když prošel skrz dukláckou obranu. V 80. minutě těsně minul Krčál a na samotném závěru se své branky i Zec, střelou z malého vápna. Dukla tak odjíždí z Hradce s třemi body za vítězství 3:2.

Jaroslav Hynek řekl o utkání: "V Hradci jsme odehráli velice vyrovnané utkání. Kluci byli odhodlaní a vyrovnání ze zápasu se Spartou, a to se jím povedlo přenést i do dnešního zápasu. V prvním poločase nás soupeř přestřílel, ale nebyl příliš přesný, naopak my měli střel méně, za to jsme dokázali jednu proměnit hned ve čtvrté minutě. Ve druhém poločase jsme byli opět aktivní a ve druhé minutě jsme přidali druhou branku. Hradec si vytvářel spoustu standardních situací, ve kterých byl velmi silný, my jsme si s tím ale poradili a až ke konci utkání soupeř dokázal snížit na konečných 2:3. Druhý poločas byl na šance vyrovnaný, my byli v koncovce přesnější, a proto si myslím, že jsme si dnešní vítězství zasloužili a konečně poprvé venku vyhráli."