Junioři v boji o první místo v nadstavbě prohráli

7. 4. 2019 | Redakce

V rámci druhého kola nadstavby Juniorské ligy spodní skupiny se utkal první tým tabulky Vysočina Jihlava s druhou Duklou, týmy měly před zápasem stejný bodový zisk.

2. kolo, neděle 7. 4. 2019, 11:00, Na Stoupách, Jihlava
Jihlava Jihlava
4:1
(0:0)

Jihlava: Veselý – Jawo, Časta, Pavlík, Šefčík, Šteffl, Vedral (C), Banzuzi, Šlein, Svatík, Řezáč.
Dukla Praha: Janda – Korček, Mašek (C), Kosík, Mentberger, Dancák, Burget, Kolman, Janko, Krunert, Schneider.
Branky: 50. Jawo, 52. Svatík, 64. Jawo, 90+1. Mašič – 77. Janko.
ŽK: 31. Banzuzi, 82. Svatík – 45+2. Korček, 82. Kott.
Rozhodčí: Cieslar – Kotalík, Pečenka

Dukla mohla už v 11. minutě vstřelit první gól utkání, po centru z pravé strany míč dorážel hlavičkou dukelský útočník v malém vápně, ovšem pouze nad bránu. Jen o minutu později už na druhé straně střílela Jihlava, Janda ale střelu bez problémů vychytal. Ve 22. minutě měla Jihlava k dispozici autové vhazování na své půli, do útoku se domácí dostali po pravé straně, díky pražské obraně ke střele nedošlo. Přímý volný kop Samuela Ševčíka ve 28. minutě se sice dostal až k bráně Jandy, míč se ale odrazil od břevna za bránu. Další neúspěšné zakončení Jihlavy ve 33. minutě šlo opět pouze do tyče a poločas skončil za vyrovnaného stavu 0:0.

Druhý poločas byl na góly atraktivnější, domácí bohužel ukázali svou převahu naplno. Hned v 50. minutě padl první jihlavský a také první gól utkání. Centr z levé strany letěl do vápna, kde ve výskoku zakončoval Lamin Jawo. Jen o 2 minut později padl druhý gól Jihlavy. Janda se dopustili chyby při přijmu míče od spoluhráče, domácímu Svatíkovi se podařilo míč vypíchnout a následně z otočky zakončit. V 64. minutě padl třetí gól, který byl téměř identický s tím prvním. Centr z levé strany letěl opět na připraveného Lamina Jawa, který před bránou ve výskoku bez problémů překonal brankáře, bylo to 3:0. Další dorážka Lamina Jawa v 72. minutě už gólová nebyla, z větší dálky si ní dokázal poradit Janda. První gól Dukly padl v 77. minutě. Tomáš Kott dokázal oběhnout na levé straně jihlavskou obranu a nahrát před bránu Kristianu Jankovi, který míč šikovně umístil do brány. Poslední gól utkání padl v nastavení, Amir Mašič se dostal po chybě pražského obrany k míči, který následně umístil k pravé tyči. Utkání o první místo v nadstavbové části poražených skončilo výhrou Jihlavy 4:1.

Tomáš Kulvajt: "V prvním poločasu jsme byli o něco lepším týmem. Velmi kompaktně jsme bránili a proti vyspělému a agresivnímu soupeři si vytvořili i dvě silné šance. Ty jsme bohužel neproměnili. Vstup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl. Inkasovali jsme dvě branky v rychlém sledu a domácí měli ještě několik dobrých možností. Třetí branku přidali v 64. minutě a završili vydařenou dvacetiminutovku. Změnou rozestavení a příchodem Tomáše Kotta se naše hra zkvalitnila a po jeho individuální akci snížil Kristian Janko. V posledních dvaceti minutách jsme dokázali domácí zatlačit, silnější šanci už jsme si ale nevytvořili a v závěru ještě jednou inkasovali. Rozhodla tak kvalita v pokutových územích, kterou měli jihlavští výrazně vyšší."