Junioři v Jablonci nebodovali

16. 4. 2015 | Redakce

I přesto, že junioři v Jablonci vedli 1:0, body si do Prahy nevezou. Po vedoucí brance Hajdareviče otočil Jablonec utkání díky Čížkovi, Mihálikovi a Palatickému.

30. kolo, čtvrtek 16. 4. 2015, 14:00, Břízky
Jablonec Jablonec
3:1
(1:1)

Jablonec: Krásný – Štěpánek (76. Skuhravý), Lischka, Dorničák, Novák - Breda (59. Palatický), Čížek (59. Rozkovec), Drozd, Žemba, Houser - Mihálik (68. Kuhn).
Dukla Praha: Steinbauer - Kulikov, Bohánek, Schindler, Mejdr - Bezpalec, Farkaš (59. Toman), Troníček - Zoubek, Hajdarevič, Beneš (59. Brabenec)
Branky: 29. Čížek, 47. Mihálik, 60. Palatický – 22. Hajdarevič. ŽK: 80. Lischka. Rozhodčí: Novák – Vít, Hanousek.

První výraznější šanci zápasu hraného v Břízkách měla Dukla, Farkašův pas přišel přesně na nohu Zoubkovi, ten se uvolnil a dostal se až před jabloneckého gólmana, ale místo zakončení volil přihrávku na Hajdareviče, který byl ale na zadní tyči pokrytý. Ve 22. minutě už skóroval hostující celek - rychlou kombinační akci zakončil Hajdarevič. Bohužel netrvalo to dlouho a Jablonec vyrovnal, trefil se Čížek střelou ze dvaceti metrů. Ve 37. minutě střílel z dobré pozice Zoubek, ale mířil doprostřed branky Krásného.

Bohužel Jablonec vstřelil hned v úvodu druhé půle svou druhou branku v zápase, po centru Žemby se prosadil Mihálik. V 84. minutě se pokusil vystřelit Bezpalec, jeho pokus z dálky šel vedle levé tyče jablonecké branky. V 90. minutě střílel ještě Zoubek z úhlu, donutil Krásného k zákroku, kterým míč vyrazil na roh, následovala Bohánkova hlavička nad, což byla poslední šance zápasu.

Jaroslav Hynek: "Po pondělním utkání, které bylo festivalem našich chyb, jsme se v dnešním zápase snažili kluky maximálně motivovat. Snažili jsme se dbát na to, aby kluci dodrželi přesnost a kompaktnost. Kluci tento záměr do puntíku splnili, za to bych je chtěl pochválit. Myslím, že soupeř měl převahu v kvalitě a přesnosti. Do 60. minuty, kdy hrál zkušený hráč Tomáš Čížek, tak dal klukům z Jablonce obrovský klid a převahu v určitých situacích. Vedli jsme krásným gólem 1:0, poté nás srazily dva góly z naší nepřesné přechodové fáze. My jsme získali víc ze hry od 60. minuty, poté nám však dal soupeř třetí branku. V posledních 15 minutách jsme tahali za kratší konec, kdy jsme měli ještě dvě příležitosti, ale nedokázali jsme je přesně vyřešit do gólu. Zápas, co se týče výsledku, mohl skončit i remízou. Ale za tu 60 minutovou převahu si asi nakonec Jablonec zasloužil zvítězit."