Junioři tři body z Ostravy nepotvrdili

22. 4. 2013 | Redakce

Výhru nad Baníkem Ostrava v dnešním utkání junioři nezopakovali. V duelu s Teplicemi, po nerozhodném poločase, nakonec prohráli 0:2. Nutno podotknout, že Teplice nastoupily posíleny o několik členů "A" týmu.

27. kolo, pondělí 22. 4. 2013, 14:30, Zbuzany
0:2
(0:0)
TepliceTeplice

Dukla Praha: Malý – Grafneter, Hrazdíra, Podkul, Juroška – Micka, Milec (59. Svoboda), Fryčer, Farkaš, Čapek – Kotlík.
Teplice: Lipš – Kopas, Šalda, Lüftner (75. Soukup), Bubeníček – Strada (84. Špírek), Polák, Čajič, Vůch (72. Hlaváček) – Shkreta (79. Kukačka), Kodeš (87. Kulhánek).
Branky: 48. Strada, 67. Čajič. ŽK: 29. Juroška, 74. Kotlík, 84. Farkaš – 54. Šalda, 74. Lüftner. Rozhodčí: Zadinová – Filípek, Ulrich.

Začátek utkání byl poklidný. Jako první se dostal do šance z otočky Farkaš, ale nebyl přesný. Po standardní situaci šli Teplice do protiútoku, ale Shkreta místo přihrávky zvolil samostatný postup a míč ztratil. Na druhé straně se do další příležitosti dostal Farkaš, míč však proletěl vně brankovou konstrukci.

Ve velké brankové příležitosti se ocitl Micka, jeho ránu bod břevno ale Lipš vyrazil na roh, z něho si Dukla větší příležitost nevytvořila. Ve 24. minutě z hranice šestnáctky střílel Čapek, míč byl vyražen směrem k volnému Fryčerovi, ale i jeho střela zůstala nevyužita. Na druhé straně ze standardní situace zahrozil Lüftner, hlavičkoval vedle pravé tyče. Další střelu přidal Vůch, míč Malý vyrazil na roh, z něhož si tepličtí větší šanci nevytvořili. Další rohový kop byl o něco víc nebezpečný, jeho exekuce se ujal opět Vůch, našel Lüftnera, který z první těsně minul. Teplice jakoby ožily. Další velkou šanci měl Shkreta, následovaný šancí osamoceného Kodeše, který přestřelil. Dukla se v 35. minutě také dostala do dvou střeleckých příležitostí, a to Mickou a Farkašem, ovšem bez zásahu. V posledních pěti minutách si vytvořil Vůch krásnou příležitost pro Čajiče, když centroval z pravé strany do šestnáctky, Čajič však přestřelil.

Druhá půlka začala šťastněji pro hostující Teplice když se hlavičkou prosadil Marek Strada. Domácí Dukla o pár minut později kopala přímý kop, ujal se ho Čapek, s jeho střelou ale neměl Lipš problém a zneškodnil ji. Po průniku Vůcha zahrávali hosté rohový kop, ale větší gólovou příležitost si z ní nevypracovali. To neplatilo o útoku Dukly, když po pravé straně Juroška nahrál sbíhajícímu Svobodovi, který z ostrého úhlu vypálil nepříjemnou střelu, kterou Lipš vyrazil na roh. Z něj střílel z těsné blízkosti brány Kotlík, ale nemířil nejpřesněji.

V 68. minutě po průniku Vůcha po levé straně Teplice skórovali podruhé. Autorem branky byl Čajič. Farkaš se snažil o odpověď, ale jeho střela hostujícímu Lipšovi nedělala příliš problém. Teplice ještě měli příležitost Kopasem, ten ale nebyl vůbec přesný. V posledních minutách po faulu na Čapka zahrála Dukla svůj poslední přímý kop, ale ani z něj se nepovedlo vstřelit branku.

Jaroslav Peřina: "Dnes mi moc do zpěvu není. První poločas byl takový nahoru dolů a obě strany měly spoustu šancí. My jsme nedali, soupeř také ne. V úvodu druhého poločasu jsme inkasovali a to byla rozhodující branka. Pak si myslím, že se na nás začala projevovat únava, někteří hráči už to nezvládali. Přeci jenom jsme hráli třetí zápas během týdne, na což se ale nechci vymlouvat. Myslím si, že pak už byl soupeř kvalitnější a my jsme si žádnou větší šanci nevytvořili. "