Junioři se rozešli s Jihlavou smírně

4. 11. 2013 | Redakce

Ve vyrovnaném utkání po dramatickém konci remizovala juniorka 4:4, když se za ni skóroval Vopat, Kunič, Tetour a jihlavský hráč Berky, který si srazil míč do vlastní branky.

18. kolo, pondělí 4. 11. 2013, 14:00
4:4
(2:1)
JihlavaJihlava

Dukla Praha: Němčanský – Juroška, Milec, Hrazdíra, Preisler – Brejcha, Tetour – Toman, Bartůněk, Vopat (64. Kolmistr) – Kunič.
Jihlava: Koutnour – Tomovič (56. Levai), Pedro, Berky, Urbánek – Mazel, Mikula, Šuta (64. Ujčík), Fulnek – Kučera, Teplý.
Branky: 8. Vopat, 11. Kunič, 48. Tetour 79. Berky (vlast.) – 28. Berky, 52. Fulnek, 73. Teplý. ŽK 31. Tetour (DUK). Rozhodčí: Houdek – Černý, Váňa.

První střela utkání patřila domácím, Bartůněk trefil přímo do náruče jihlavského brankáře. Pár minut na to, se do zakončení dostala i Jihlava, ale ani Urbánek nebyl pro domácího gólmana Němčanského nebezbepčný. V 8. minutě Juroška vyslal mezi obranu míč Vopatovi, který si poradil i s brankářem Kotnourem – 1:0. Tři minuty na to Vopat v asistenční roli poslal vybojovaný míč Kuničovi, který do prázdné brány zvýšil na 2:0. Následovali dvě silné šance hostů, z levé strany postupoval na bránu Kučera, ale bránu minul, brance o kousek blíž byla šance Teplého, který střílel přímo ze vzduchu a po Hrazdírově teči se rozeznělo břevno domácí branky. Ve 28. minutě Jihlava snížila Berkym, který osamocený na zadní tyči umístil hlavou míč z rohového kopu za Němčanského záda. Ve 32. minutě byli hosté blízko vyrovnání, Teplý přetlačil Hrazdíru a jeho tvrdou střelu musel domácí brankář vytáhnout. Do konce prvního poločasu se hra hodně vyrovnala a do zakončení se už žádný z týmů nedostal.

Druhá minuta druhého poločasu a Němčanský musel zasahovat, Mazelova střela mířila pod břevno. Stejně aktivně šla do protiútoku i Dukla, ve 48. minutě zakončil Tetour do prázdné brány přihrávku Vopata. Následoval pokus o lob Bartůňka, ke čtvrtému gólu chyběl kousek. Jihlava snížila brankou Fulneka, který dostal z levé strany pěknou přihrávku za obranu od Urbánka – 3:2. Jihlava začala toužit po vyrovnání, nebezpečně vypadal centr na Teplého, kde i díky zásahu Hrazdíry skončil míč v zámezí. Stejný hráč pod tlakem domácích pár minut na to z malého vápna přestřelil. Následovala penalta po faulu Bartůňka na Fulneka, Teplý ji střelou k pravé tyči proměnila bylo vyrovnáno. V 79. minutě se opět radovala Dukla, Berky si po centru Kolmistra srazil míč do vlastní branky. V poslední minutě dorovnal stav na 4:4 Mikula, a tak se oba týmy rozešli smírně, každý po jednom bodu.

Trenér Richard Polák řekl o utkání: „Cílem dnešního utkání bylo zlepšit ofenzivní část hry. Vstup do utkání se nám povedl. Dostali jsem se do dvoubrankového vedení, které se nám bohužel nepodařilo udržet příliš dlouho, soupeř snížil na 2:1 a tím jsme ho udrželi ve hře. Druhý poločas byl v podobném duchu jako ten první, odskočili jsem na dvoubrankový rozdíl, ale i tentokrát na to zvládla Jihlava reagovat a opět snížila na rozdíl jediné branky a z penalty vyrovnala, i když se nám povedlo vstřelit čtvrtou branku, v závěru utkání jsme opět inkasovali. Takže co se týče produktivity, cíl jsme splnili, ale i tak jsme měli spoustu šancí, které jsme nedokázali využít. Dále jsme chtěli zlepšit i defenzivní část hry, ale to se nám vzhledem k počtu vstřelených branek nepovedlo a z tohoto pohledu je remíza zasloužená.“