Junioři se loučí s podzimem vítězně

2. 12. 2013 | Redakce

Juniorka v posledním kole podzimní části porazila Baník Ostrava 3:0. O branky se postarali Preisler, Kunič a Begič. Za juniory odehrál 71 minut Yacouba Moctar, který je v Dukle na testech.

22. kolo, pondělí 2. 12. 2013, 13:00, UMT Mikulova
Dukla Praha Dukla Praha
3:0
(1:0)
OstravaOstrava

Dukla Praha: Malý – Juroška, Begič, Reiter, Preisler – Milec, Brejcha (71. Tetour) – Moctar (71. Vopat), Fryčer (C), Kolmistr (58. Bartůněk) – Kunič
Ostrava: Macej – Kaša, Hrdlička (74. Fojtík), Foltyn (62. Kundrátek L.), Byrtus, Šašinka (46. Gomola), Šichor, Kundrátek P., Čech (54. Behan), Stronati, Opatřil (36. Půda)
Branky: 24. Preisler, 48. Kunič, 66. Begič. Karty: ŽK: 89. Malý (DUK) – 54. Hrdlička (OVA). Rozhodčí: Zadinová – Fišer, Vnuk

Hned ve čtvrté minutě se do šance dostal Yacouba Moctar, ale stál v ofsajdu a vstřelení gólu mu umožněno nebylo. O deset minut později střílel Milec, ale tomuto pokusu chyběla razance a Macej neměl větší starosti. Dukla sice držela více míč na svých kopačkách, ale první velkou šanci měl Baník. Centr z levé strany odvrátili domácí jen k Foltynovi. Jeho střelu se snažil na malém vápně tečovat Opatřil, ale míč poslal těsně vedle branky.

Dukla odpověděla tím nejlepším možným způsobem. Milcova střela se ještě neuchytila, ale následně Brejcha nádherně prostrčil míč za obranu na Kuniče. Ten nezištně poslal míč před odkrytou bránu, kde ho do sítě nadvakrát dotlačil Preisler - 1:0. Ve 31. minutě se dvakrát dostal k zakončení Kunič, ale oba pokusy zblokovali obránci Baníku. Ve 38.minutě měl ještě příležitost Kolmistr, ale Macej včas vyběhl a hosty podržel.

Nástup do druhého poločasu měla Dukla opravdu excelentní. Snajpr z Bosny Petar Kunič sklepl dlouhý míč na Fryčera, ten ho z první krásnou uličkou vrátil a Kunič se trefil přesně k tyči. Třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 66. minutě se po centru Milce prosadil Armin Begič. V 77.minutě se dostal do zakončení Půda, ale jeho střela z úhlu šla vysoko nad. V 83. minutě měl příležitost ke skórování Vopat, který byl po přesném centru Bartůňka sám na malém vápně. Míč však netrefil a poslal ho dobrý metr mimo tři tyče.