Junioři remizovali se Slováckem

3. 6. 2013 | Redakce

Juniorka se v předposledním utkání sezony utkala s mužstvem 1. FC Slovácko. Na UMT v Berouně nakonec padly čtyři branky, po dvou na obou stranách. Dukla tak remizovala se Slováckem 2:2.

33. kolo, pondělí 3. 6. 2013, 17:00, Juliska
2:2
(1:1)
SlováckoSlovácko

Dukla Praha: Štěpánek – Juroška, Jeřábek, Hrazdíra, Preisler – Milec (88. Begič), Farkaš, Brejcha (83. Podkul) - Grafnetr (68. Bartůňek), Kotlík, Čapek.
Slovácko: Urbánek – Martinka (46. Petrucha), Křivánek, Břečka (46. Kozubík), Prajza - Ondica, Bartoš, Kolínek (74. Svízela), Jeleček - Nestorovski (46. Lukáš), Holek.
Branky: 26. Čapek, 63. vlastní (Jeleček) - 6. Holek, 90. Bartoš. ŽK: 87. Jeřábek – 90. Petrucha. Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Šmakal.

Na začátku utkání se oba týmy střídaly v útočných akcích, ale nic vážnějšího to nepřinášelo, dokud se v 6. minutě, po nedorozumění domácí obrany a brankaře, k míči dostal Holek, který sám před odkrytou brankou neměl problém šanci proměnit – 0:1. Dukla měla v 19. minutě výhodu rohového kopu, ze kterého se ke střele dostal Čapek a pěkně Urbánka protáhl. Domácí byli od této chvíle aktivnější a drželi na svých kopačkách častěji míč. Po šikmém průniku skrz obranu se k zakončení dostal opět Čapek, brankář hostí s touto střelou ale neměl problém. Ve 26. minutě využil svou příležitost Čapek, kdy po pěkné kombinaci uvnitř vápna vyrovnal na 1:1. A hned další branku mohl přidat Brejcha, když se dostal ke střele po centru Farkaše, ale hostující obrana se štěstím vykopla. Ve 36. minutě postupoval Milec sám na branku, ale Urbánek včas vyběhl a v zakončení mu zabránil. Následoval rohový kop, který domácí rozehráli pomocí signálu, střela Kotlíka však branku minula. Ve 44. minutě se ke střele dostal Grafnetr, ale Urbánek pěkným zákrokem chytil a zažehnal tak nebezpečí.

Druhý poločas začal v poklidném tempu. V 57. minutě Kotlík krásně prostrčil za obranu Grafnetrovi, ten na míč úplně nedosáhl, a tak jeho střela neměla potřebnou razanci a Urbánek bez problémů chytil. Vzápětí zahrávala Dukla rohový kop, kterého se ujal Čapek, zvolil střelu k levé tyči, kterou míč minul z vnější strany. Před branku se dostalo i Slovácko, u centru z levé strany byl ale dřív Štěpánek. V 64. minutě však domácí rozehrávali Čapkem rohový kop, ze kterého si dal vlastní branku Jeleček – 2:1. Po chvilce klidu zkusil střelu z dálky Milec, míč proletěl vysoko nad brankou. Vzápětí překazila Slovácku postup na branku voda ve velkém pokutovém území. Z dálky zkoušel štěstí i Holek, který se obtočil kolem obrany a z střílel kousek vedle branky. V závěru utkání Slovácko vyrovnalo, když Holek přepustil Bartošovi, který uklidil míč za Štěpánkova záda a vstřelil tak branku na konečných 2:2.

Jaroslav Peřina: "Dneska 2:2, první poločas jsme hráli velmi dobře a především ve středu zálohy jsme soupeře výrazně přehrávali. Sice jsme neměli žádnou vyloženou šanci, ale soupeře jsme dostali pod tlak, a tak poločas skončil zaslouženě 1:1 po krásné brance Čapka. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, snažili se hrát fotbal a bohužel jsme v 90. minutě propadli v obranné činnosti a dostali branku na 2:2, což je samozřejmě velká škoda a musíme se z toho poučit."