Junioři remizovali se Slavií

9. 3. 2015 | Redakce

Velmi dobře rozehraný zápas se silným vršovickým celkem skončil remízou. Dukla po prvním poločase vedla 2:0, Slavia ale během deseti minut v rozmezí 66. a 76. minuty vyrovnala, body se tak v prvním jarním derby juniorů dělily.

24. kolo, pondělí 9. 3. 2015, 14:00, UMT Mikulova
2:2
(2:0)
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha: Vávra – Kulikov, Cvrček, Bohánek, Preisler - Bezpalec, Farkaš (65. Volek), Bezdička (88. Beneš) - Zoubek, Děrgačev (73. Vosátka), Mejdr (65. Gajecký).
Slavia Praha: Berkovec – Dostál, Möglich "K" (57. Vavrouš), Danquah (46. Kocourek), Brož - Koreš, Kodr (86. Pelikán), Fialka, Prosek, Kadavý (63. Batka) - Diop
Branky: 41. Zoubek, 43. Mejdr - 66. Fialka, 76. Batka.Rozhodčí: Štěrba – Vaňkát, Petřík

První velkou šanci v zápase měl ve 23.minutě Diop, který mířil na Vávru, ale brankář Dukly jeho pokus vyrazil nohou. Ve 24.minutě zlobil dukláckou obranu opět Diop, ale Vávra proti senegalskému útočníkovi dobře zasáhl a zlikvidoval tak další slávistický pokus. Ve 41. minutě šla Dukla do vedení, prosadil se Zoubek, který usměrnil míč za Berkovcova záda. Druhá branka v síti Slavie na sebe nenechala dlouho čekat, ve 43. minutě se prosadil Mejdr a Dukla tak odcházela do kabin s dvoubrankovým vedením.

Dobrou akci si v 50. minutě vypracovala Slavia, Diopův centr téměř z brankové čáry těsně netrefil Fialka. V 66. minutě se vršovickému celku podařilo snížit skóre, po Korešově centru hlavičkoval Fialka, ke kterému nedoskočil brankář Vávra. Dukla mohla hned o minutu později vstřelit svou třetí branku, ale Berkovec se vyznamenal proti Děrgačevově střele. Bohužel Slavii se povedla desetiminutovka ve druhém poločase, v 76. minutě totiž srovnal stav utkání Batka. Další branka už v derby nepadla a Dukla tak remizovala se svým vršovickým soupeřem 2:2.

Jaroslav Hynek."V dnešním utkání jsme uhráli dobrý výsledek proti nabitému kádru Slavie. V prvním poločase jsme byli naprosto vyrovnaným, ne-li lepším mužstvem. Myslím, že jsme překvapili odvahou, jednoduchostí a disciplínou a zaslouženě jsme vedli 2:0. Ve druhém poločase soupeř hru maximálně zjednodušil, zlepšil presink, stáhl hru na tři obránce a dlouhými míči za obranu se nás snažil dostat pod tlak, což se mu podařilo. Vytvořili si velké množství standardních situací a uplatnili svou výšku při snížení na 2:1. A potom spoustou nepřesností z naší strany a neodvahou hrát, což byl velký rozdíl oproti prvnímu poločasu, tak se Slavii podařilo vyrovnat. Měli tam ještě další příležitosti, aby utkání otočili ve svůj prospěch. Ale jedna situace utkání hodně ovlivnila a to bylo za stavu 2:1, hned minutu po brance Slavie, kdy jsme měli tutovou šanci Děrgačevem, který trefil gólmana na prostředku brány. Tam kdybychom dokázali skórovat, tak bychom tomu vítězství byli ještě o něco blíž. Takže dobrá remíza, směrem k těm šancím, které měl soupeř ve druhém poločase a myslím, že jsme zanechali dobrý dojem."