Junioři proti Bohemce nedokázali skórovat

6. 9. 2015 | Redakce

V 7. kole Juniorské ligy bylo na programu pražské derby proti Bohemians 1905. V zápase na hřišti Uhelných skladů padl přes velké množství střel jen jediný gól, a to do sítě domácí Dukly.

7. kolo, neděle 6. 9. 2015, 10:15, US Praha, Fabiánova 1134/2b
0:1
(0:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Vávra – Kozel (75. Hájek), Bohánek, Mejdr, Troníček – Bezpalec, Farkaš, Jakab (53. Hajdarevič) – Kolařík (53. Beneš), Bezdička, Vokoun (53. Petrák).
Bohemians 1905: Dočekal – Káš, Charvát, Rothe, Radimský – Artemuk, Grohmann (66. Vachoušek), Habrun, Přibyl (73. Bláha) – Lulič (75. Berger), Tomas (62. Krivosheev).
Branky: 51. Artemuk. ŽK: 34. Troníček, 66. Petrák. Rozhodčí: Nenadál – Mencl, Vitner.
Diváci: 105

Jako první hrozila gólem Dukla. Bezdička překonal brankáře Dočekala, ale jeko pokus zastavila tyčka, dorážející Kolařík pak mířil jen do boční sítě. Tým z Julisky pokračoval v náporu šancí Vokouna, který z protiútoku šel sám na Dočekala. Ten však střelu z pravé strany dokázal zneškodnit. V dalších minutách utkání se do střeleckých pozic dostávala obě mužstva. Ani jeden z gólmanů ale zasahovat nemusel. Až průnik Bezdičky do pokutového území, zakončený střelou Vokouna, přinutil brankáře klokanů k zákroku. Asi první větši tlak Bohemians zakončoval ze střední vzdálenosti Tomas. Míč však mířil přímo do rukavic domácího Vávry. Podobná situace se stejným výsledkem, se v zápětí opakovala i na druhé straně hřiště kde se střely ujal Bezpalec. V dalších minutách utkání přebrali iniciativu hosté z Vršovic a především prostřednictvím aktivního Romana Artemuka i několikrát zakončili. Stejně jako Dukla, hrozící především ze standardních situací, ale míč za brankovou čáru dopravit nedokázali. Do šaten proto oba tými odcházely za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé půle zahrávala Dukla přímý kop. Dalekonosnou ránu Bezdičky musel řešit az gólman hostí. Po chybě Jakaba ve středu hřiště se do úniku dostal Artemuk. Po pravé straně se dostal až do pokutového území, odkud tvrdou střelou ke vzdálenější tyči překonal vybíhajícího Vávru. Po obdrženém gólu následovalo v týmu Dukly trojité střídání a jeho účastníci se ihned zapojili do nadějně vyhlížející kombinace ve vápně klokanů. Místo střeli ale volili domácí další a další přihrávky a tak z akce nic nebylo. Zato únik Bezdičky po levé straně hřiště po vyrovnání vyloženě volal. Jeho přihrávka z úhlu na zadní tyč našla Bezpalce, ale jeho nedůraznou střelu do odkryté klece stihli na brankové čáře obránci odkopnout. Hra se potom na delší dobu přesunula do středu hřiště. Až v 78. minutě měl gól na kopačkách Farkaš, který skluzem usměrňoval Bezdičkův centr. Mezi tři tyče se ale nevešel. V poslední desetiminutovce hry Dukla stupňovala svůj tlak a snažila se jít za vrovnáním. To se ale nepodařilo a tak v derby podlehla Bohemians 1905 výsledkem 0:1.

Libor Pala: "Dnes jsme bojovali o každý míč. Je škoda že jsme neproměnili naše gólovky, protože v prvním poločase jsme měli devět střel na bránu, což někdy nemáme ani za tři utkání. Bohužel jsme nedali ani ty nejvyloženější šance, udělali jsme jedinou chybu a za tu nás soupeř potrestal. Je to trošičku nespravedlivé, ale fotbal je o gólech a ty jsme nedali. Asi je na nás nějaká psychická deka, ale kluci o ten jeden bod bojovali až do konce. Bohužel si to musíme protrpět a pracovat a fungovat dál."