Junioři prohráli v bojích o umístění s Třincem

15. 4. 2019 | Redakce

V rámci nadstavby Juniorské ligy se ve skupině o umístění utkala v pondělí odpoledne Dukla se slezským Třincem. Na hřišti SK Kazín nakonec po vyrovnaném utkání Dukla prohrála 1:2.

3. kolo, pondělí 15. 4. 2019, 14:00, SK Kazín
1:2
(1:1)
TřinecTřinec

Dukla Praha: Šťovíček – Ludvíček, Kosík, Bezpalec, Šolaja (46. Korček) – Kott, Mentberger, Dancák – Kolman, Kubů (57. Vyleta), Janko.
Třinec: Paleček – Chloň, Lanc, Konečný, Potůček (C), Cieslar J., Nazareno (65. Niemczyk), Nieslanik (83. Wilk), Schwendt (90. Jež), Joukl (70. Witoszek), Zahaluk (75. Cieslar V.).
Branky: 44. Kubů – 13. Nazareno, 52. Schwendt.
ŽK: 35. Janko – 37. Cieslar J.
Rozhodčí: Flimmel – Nádvorník, Myška.

Třinečtí byli od začátku utkání pod tlakem, Dukla pěkně kombinovala a hosté v Kazíně v podstatě jen bránili. Ve 13. minutě ale přišel přímý volný kop pro hráče ze Slezska. Dlouhý balon přeletěl dukelskou obranu a na pravé hranici pokutového území ji dokázal srazit do brány Efrena Francisca Mercada Nazareno. Každá další chyba stála domácí mnoho sil, jelikož se musela celá jedenáctka vracet zpět do obrany, což Třinec trestal, jinak ale Dukla v prvním poločase dominovala a byla lepším týmem. Na konci prvního poločas se podařilo Dukle vyrovnat z pěkné akce. Téměř z půli hřiště přiletěl centr do vápna, kde se odrazil k Matyášovi Kubů, který byl dobře postavený před bránou soupeře a z bezprostřední blízkosti úspěšně zakončil. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Hned po začátku druhé půle se FK Fotbal Třinec znovu ujal vedení. V 52. minutě se po chybě domácího obránce ujal míče jeden z třineckých, který jej nahrál na Matěje Schwendta, ten si nabíhal před bránu a jeho následná střela byla přesná, rázem to bylo 2:1 pro hosty. V 64. minutě po propadu dukelské obrany běžel osamocený třinecký útočník na Šťovíčka, který ho ale překvapil rychlým zmenšením úhlu střely a celou akci zachránil. Dukelské šance zůstávaly nevyužity a naše střely dobře blokovala obrana Třince. Z toho důvodu jsme nedokázali přidat vyrovnávací gól nebo zápas otočit a ve třetím utkání nadstavby jsme prohráli 1:2.

Tomáš Kulvajt: "Utkání se mi hodnotí velice těžko. Jeho výsledek je pro nás obrovským zklamáním. Na straně jedné jsme předvedli kombinační kvalitu, téměř celozápasovou územní převahu a schopnost vytvořit si nebývale velké množství šancí, na straně druhé nekvalitu v jejich řešení. Hosté hrozili převážně ze standardních situací a rychlých kontrů. Z každé z těchto činností vytěžili jednu branku a zároveň nám poctivou defenzívou v hlubokém bloku úspěšně odolávali. S přibývajícím časem bylo pro nás i přes neustálou převahu složitější soupeře překonat a i kvůli tomu nakonec zápas skončil vítězstvím hostů."