Junioři potvrdili roli favorita a slaví vítězství!

18. 11. 2013 | Redakce

Smolné období na výsledky vystřídala opět výhra. S posledními Pardubicemi zvítězili naši junioři v předposledním domácím utkání podzimu 3:2.

20. kolo, pondělí 18. 11. 2013, 13:30
3:2
(3:1)
PardubicePardubice

Dukla Praha: Němčanský – Juroška (C), Begič, Reiter, Preisler – Tetour, Milec – Vopat (57. Toman), Fryčer (69. Brejcha), Kolmistr (74. Bartůněk) – Kunič (89. Ksandr).
Pardubice: Ptáček – Mandutz, Řezníček, Štemberk, Čáp, Pánek, Hron, Hodas (84. Jelínek), Janecký (C), Kakrda, Fidler.
Branky: 20. Kunič (pen.), 29. Milec, 30. Kolmistr – 37. Kakrda, 69. Hodas. ŽK: 42. Pánek (PCE). Rozhodčí: Orel – Urban, Šmakal.

Jako první se dostala do zakončení Dukla, ale Kunič po centru Kolmistra bránu minul. V 19. minutě byla ve prospěch domácích odpískána penalta, kterou o minutu později přetavil v první branku zápasu střelou k pravé tyči Kunič. Chvilku po proměněné penaltě poslal Milec Kolmistra za obranu, který lobem překonal hostujícího brankáře, z brankové čáry však vše zachránil Štemberk. Následovala první vážná šance hostí, po odkopu od brány se míč dostal k Hodasovi, který sám před Němčanský branku minul. Následovala branková smršť. Nejdříve skóroval Milec, který trefil odražený míč přesně k tyči. O minutu později přidal třetí branku Kolmistr, kterému sklepl Fryčerův centr Kunič. O sedm minut později snížili Pardubice brankou Kakrdy, který na zadní tyči poslal hlavou míč za Němčanského záda. O dvě minuty později mohl opět Kakrda skórovat, tentokrát ho ale domácí brankář vychytal. Do závěru utkání měla Dukla výhodu pokutového kopu, ale tentokrát ránu Jurošky Ptáček vychytal. Stejně dopadla i střela Janeckého, Němčanský ji chytil.

Druhý poločas začal z ostra, nejprve se do šance dostali hosté, Kakrdův centr ovšem domácí obrana odvrátila, z následného protiútoku jen těsně nedosáhl na míč Juroška s Kolmistrem. V 56. minutě Fryčer nacentroval na Kolmistra, jeho střelu brankář hostí vyrazil. Poté hosté snížili na rozdíl jedné branky, jejím autorem byl Hodas. V 86. minutě mohla Dukla opět odskočit na rozdíl dvou branek, Bartůněk Ptáčka překonal, míči však stálo v cestě břevno. Utkání skončilo vítězstvím domácího týmu 3:2.

Trenér Jaroslav Hynek řekl o utkání: "Dnešní utkání se mi hodnotí jinak, než poslední čtyři. Kluci se na zápas těšili, chtěli ho hodně vyhrát a v prvním poločase to bylo hodně znát. Měli jsme krásné příležitosti, dali jsme hodně branek, ale zase jsem se nevyvarovali některých chyb, z kterých soupeř snížil na 3:1. My měli v závěru poločasu ještě penaltu, z které jsme mohli zvýšit naše vedení na 4:1, ale Honza Juroška ji neproměnil. Začátek druhého poločasu byl z hlediska výkonu také dobrý. Ale soupeř nám dal na 3:2, u nás stoupla nervozita, v některých přechodech jsme byli nepřesní a neměli jsem takovou převahu, jako v první půli. Nakonec si ale myslím, že vítězství, vzhledem k vytvořeným šancím, je zasloužené."