Junioři odehráli poslední zápas v sezoně

25. 5. 2015 | Redakce

Loučení s Juliskou i celou sezonou mají za sebou hráči juniorského mužstva Dukly Praha. Bohužel se v derniéře sezony 2014/2015 nepodařilo Dukle bodovat, v zápase s Libercem prohráli svěřenci trenéra Hynka 1:2.

37. kolo, pondělí 25. 5. 2015, 14:00, Juliska
1:2
(0:1)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Vávra – Kulikov (46. Popovych) , Bohánek, Troníček, Schindler - Bezpalec, Farkaš (60. Hajdarevič), Rodriguez (69. Beneš) - Mejdr, Gajecký (46. Zoubek), Bezdička (79.Toman)
Slovan Liberec: Konečný – Franič, Janků, Bong, Bláha - Polívka (64. Frimmel), Machuča (72. Knejzlík), Tabeira (77. Kaiser), Marcos, Ondráček - Henzl
Branky: 6. Machuča, 74. Frimmel - 87. Mejdr. Rozhodčí: Černý – Arnošt, Hurych
Diváci: 70

Liberec vstřelil branku už v šesté minutě utkání, po centru a částečném nedorozumění domácí obrany s brankářem Vávrou se prosadil Machuča. Ve 23. minutě kopala Dukla přímý kop z rohu velkého vápna, přímou střelu, která mířila do branky ale vytáhl brankář Konečný na roh. Ke konci první půle se domácí radovali z gólu, ale bohužel tato radost byla překažena z důvodu ofsajdu.

V 58. minutě vyzkoušel Marcos pozornost Vávry, ale jeho pokus mířil do míst, kde brankář Dukly stál. V 70. minutě se dostal k nebezpečné hlavičce jeden z hráčů Slovanu a mířil jen těsně vedle branky Dukly. V 74. minutě už to bylo bohužel 0:2, po přesné přihrávce do malého vápna se prosadil hráč Liberce Frimmel, který měl před sebou už jen odkrytou branku. Dukla už do konce zápasu stačila pouze snížit, z přímého kopu se dokázal prosadit střelou přes zeď Mejdr a stanovil tak konečný výsledek utkání na 1:2.

Jaroslav Hynek: "V posledním utkání začal lépe soupeř, nicméně si myslím, že se hra v prvním poločase vyrovnala. Rozdíl ve druhém poločase byl ten, že si soupeř svou nebezpečnost udržel a my jsme to nedokázali. Během druhé půle jsme vypnuli i ze svého způsobu hry. Šanci jsme si vytvořili pouze jednu, ze které jsme snížili na 1:2. Ale tím, že si soupeř udržel svou kvalitu a způsob hry ve druhé půli, tak zaslouženě vyhrál. Klukům děkuji za přístup v posledním utkání, protože si myslím, že do toho dali všechno, snažili se se zápasem celou dobu něco udělat, abychom poslední utkání na Julisce vyhráli, ale jak jsem řekl, po celou dobu si soupeř držel svou kvalitu a zaslouženě vyhrál."