Junioři i potřetí vítězí, tentokrát nad Jabloncem

19. 9. 2013 | Redakce

Třetí vítězství v řadě přineslo domácí utkání proti Jablonci. Brankami Brejchy a Kuniče junioři porazili tým soupeře 2:0 a připisují si další tři body.

11. kolo, čtvrtek 19. 9. 2013, 14:00, Juliska
2:0
(1:0)
JablonecJablonec

Dukla Praha: Němčanský - Juroška, Begič, Reiter, Preisler - Tetour, Milec (71. Hrazdíra) Brejcha - Kolmistr (68. Klár), Kunič (75. Gajecký), Bartůněk (46. Vopat). Trenér: Hynek.
Jablonec: Šebek – Landovský, Šulák, Jurča (90. Koštíř), Vaníček, Ledecký, Štemberk, Hronek, Gebert (75. Rozkovec), Vodička (83. Drozd), Skwarczek.
Branky: 26. Brejcha, 56. Kunič. ŽK: 86. Vodička. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Severýn.

První poločas začal poměrně v klidném tempu s náznaky zakončení, ale bez větší hrozby. Jako první to prolomil Kolmistr, který se po pravé straně uvolnil a pěknou technickou střelou trefil levou tyčku. Další minuty se opět odvíjely ve stejném duchu jako ty první. Na straně Dukly Brejcha vyvezl míč až do vápna, kde jeho střílený centr branku minul a Kunič ho doběhnout nestihl, na straně Jablonce vystřelil Ledecký, nikoli však s potřebnou razancí a směrem. Šance ze třetí dekády poločasu už byla vážnější, Jurča si přehodil Reitera, vše zachránil včasným výběhem Němčanský. Ve 26. minutě už domácí Dukla skórovala, Juroška z pravé strany nahrál do vápna Brejchovi, který z první střílí pohledný první gól zápasu. Jablonec začal být po vstřelené brance více aktivní a vyústěním tlaku byla šance Gegerta, jehož střelu zlikvidoval opět Němčanský. V poslední pětiminutovce byla u míče opět spíše Dukla a mohla vstřelit i branku po krásné kombinaci Juroška - Bartůněk - Kolmistr, kterého "křižná" střela z levé strany těsně minula pravou tyčku. V samotném závěru měli hosté výhodu jednoho přímého kopu a následného rohu, ale ani z jednoho nedokázali nic vymyslet.

Ve druhém poločase měl první střelu na svých kopačkách Vodička, mířila hodně nad branku. Na druhé straně naopak Brejcha povedeně vyslal Kuniče, který z hranice šestnáctky mířil kousek vedle. A 56. minuta už přinesla další branku. Míč v síti hostí skončil po rychlém protiútoku dva na tři, kdy Brejcha šikovně nahrál Kuničovi, který Šebka bez problémů překonal. Další branka byla na spadnutí, Milec se ocitl osamocený ve vápně před ležícím brankářem, místo střely z "voleje" ale zvolil zpracování a míč kopl přímo do rukou ležícího Šebka. Nastala patnáctiminutovka s hrou spíše ve střední části hřiště, bez větších šancí na obou stranách. Do zakončení se v posledních minutách dostal Hrazdíra, jeho střela nebyla dostatečně prudká a skončila v rukavicích Šebka. I Jablonec mohl využít příležitosti, kdy domácí obrana dala nešikovně malou domů a brankář Němčanský měl co dělat, aby míč stihl před brankovou čarou. V 83. mohl vstřelit svou druhou branku Brejcha, střela z vápna byla příliš vysoká. Poslední zakončení utkání měl hráč hostí Skwarczek, jehož střílený centr musel Němčanský vyrazit, následná dorážka šla mimo.

Jaroslav Hynek řekl o utkání: "Dnes jsme odehráli nejpodařenější utkání v celé jeho délce. Kdy jsme byli schopni po celý zápas kvalitně bránit a soupeře nepustili do vyložené šance. Naopak my jsme si vytvořili hned několik vyložených příležitostí, které jsme dokázali proměnit jak v prvním, tak ve druhém poločase a dali jsme dvě krásné branky po dvou krásných kombinačních situacích. Takže dnes maximální spokojenost."