Junioři hráli s Bohemians bez branek

24. 11. 2014 | Redakce

Diváci, kteří v chladném listopadovém pondělí zavítali na UMT Mikulova, branku neviděli. Dukla si tak připsala bod za bezbrankovou remízu 0:0.

20. kolo, pondělí 24. 11. 2014, 13:30, UMT Mikulova
Dukla Praha Dukla Praha
0:0
(0:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Tetour David – Kulikov (61. Schindler), Reiter, Toman, Kluk – Brejcha, Troníček (61. Farkaš), Tetour Daniel – Juroška, Vopat, Gajecký (73. Moravec).
Bohemians 1905: Dočekal – Košata, Pechr, Rothe, Koštíř (86. Lukáš) - Hubínek, Trnka, Artemuk, Havel - Hejno (74. Řezníček), Malina.
ŽK:78. Vopat, 88. Brejcha.Rozhodčí: Rais – Arnošt, Poživil.

První střelecký pokus v derby s Klokany si připsal Jan Juroška, který ale mířil ve třetí minutě mimo branku. O deset minut později už ale Dukla zahrozila o poznání přesnějším pokusem, po rohovém kopu střílel Daniel Tetour, který jen o kousek minul Dočekalovu branku. Po půlhodině zahrozila i Bohemka - Havel našel ve vápně Koštíře, ten mu nahrál zpět před bránu, odkud Havel jen těsně minul pravou tyč Tetourovy branky. Ve 40. minutě vystihl přihrávku soupeře Troníček, který míč posunul Juroškovi, ale jeho pohotové zakončení zlikvidoval Dočekal.

V 51. minutě vypálil z hranice šestnáctky Košata, jeho střela ale opět minula branku staršího z bratrů Tetourů. V 56. minutě musel brankář Dukly zasahovat a to při šanci Havla. V 67.minutě se opět vyznamenal Tetour, když zneškodnil velkou šanci Koštíře i dorážku Havla. Dukla ale dokázala odpovědět, Brejcha byl velice blízko prvního gólu v zápase, ale trefil pouze levou tyč. V 70.minutě zakončoval po centru Jurošky Vopat, ale jeho střelu zneškodnil brankář Dočekal. V 83. minutě zahrozil po rohovém kopu nejprve Havel a následně vyraženou střelu dorážel Pechr, naštěstí pro domácí jen do obránce. V poslední minutě měli domácí šanci v podobě Daniela Tetoura, jeho střelu po zemi zneškodnil Dočekal.

Jaroslav Hynek: „Na zápas s Bohemnkou, jakožto na pražské derby, jsme se velmi těšili. Hned od úvodu samotného zápasu šlo vidět, že budeme hrát proti organizovanému bloku Bohemky, která s tímto blokem dokázala hrát téměř celé utkání. To byl i důvod toho, proč jsme si během prvního poločasu nedokázali vytvořit tolik šancí. Do druhého poločasu vstoupil lépe soupeř, Bohemians lépe kombinovali a my se nemohli dostat do tempa. Střídání nám ale pomohla k tomu, abychom tu hru více oživili a pustili se do závěrečného náporu. Styly Bohemky a i ten náš nakonec ale vyprodukovaly několik příležitostí na obou stranách. Celkově ale ten zápas, jak dopadl – 0:0, tak byl na šance remízový. A styl hry, který předvedla Bohemka, tak i my, ukázal svou sílu, ale ani jeden nebyl produktivní.“