Junioři dnes na Julisce vítězství proti Slavii neslaví

14. 10. 2013 | Redakce

Nevydařené utkání po výsledkové stránce má za sebou naše juniorka. V souboji s jedním z pražských "S" prohrála velkým brankovým rozdílem 0:5.

15. kolo, pondělí 14. 10. 2013, 14:00
0:5
(0:2)
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha: Němčanský – Juroška (C), Begič, Reiter, Klar (46. Ksandr) – Brejcha, Tetour – Bartůněk (66. Vopat), Milec, Kolmistr (66. Toman) – Kunič (84. Gajecký). Náhradníci: Malý (GK), Ksandr, Gajecký, Schindler, Vopat, Toman.
Slavia Praha: Řehák – Herc, Zákostelský (C), Čepelák, Smolák (78. Bejbl) – Salašovič, Verner – Bazal (82. Zámečník ), Hrubý (66. Vondráček), Peterka (74. Poběřežský) – Vyhnal (86. Liška). Náhradníci: Otáhal (GK), Bejbl, Poběřežský, Duga, Vondráček, Zámečník, Liška.
Branky: 25. Vyhnal, 42. Bazal, 47. Salašovič, 55. Vyhnal, 64. Bazal. ŹK: 9. Begič (DUK), 61. Tetour (DUK) – 11. Hrubý (SLA). Rozhodčí: Ardeleánu – Hrabovský, Berka.

Od první minuty útočila Dukla, ale veškeré její akce skončily nevydařenými centry. Slavia naopak ve 13. minutě měla velkou brankovou příležitost v podobě Bazala, který šel ze strany sám na Němčanského, ale domácího brankaře i branku lobem překopl. Chvíli na to opět nad branku střílel Verner. Dukla zkusila odpovědět střelou Brejchy, ale ani on nebyl úspěšný. Další pěknou akci domácích rozehrál Milec, který poslal míč mezi stopery Kuničovi, ten na něj jen těsně nedosálh. Ve 25. minutě se už radovala Slavia, po chybě domácích přebral míč Vyhnal, obešel Reitera a překonal i Němčanského - 0:1. Dukla se další minuty snažila o vyrovnání, ale veškeré její útoky končily nepřesnými nebo vychytanými centry. Slavia naopak necelých deset minut před koncem prvního poločasu měla šanci opět v podobě Vyhnala, kterého tentokrát včasným skokem pod nohy vychytal Němčanský. I Dukla měla příležitost ke vstřelení branky, Juroška krásně prošel k brankové čáře, posunul míč Bartůňkovi, ale jeho pokus Řehák vychytal. Ve 42. minutě už Slavia slavila podruhé, Bazal přehodil Němčanského a zvýšil tak brankový rozdíl na 0:2. V předposlední minutě mohl slávistické vedení navýšit, Vyhnalův pokus nešťastně tečoval Reiter a z brankové čáry musel míč vykopávat Klár.

Druhý poločas nezačal pro domácí příliš šťastně, už ve 47. minutě zvyšuje na rozdíl tří branek Salšovič po přesném centru Hrubého. Poté udělali hosté chybu, Bartůněk nacentroval do vápna, kde to bylo nepřehledné, ale k žádné střele nakonec nedošlo. O pár minut později přidala Slavia další branku, Vyhnal šel téměř od půlky sám na branku, první střelu sice Němčanský zachytil, s dorážkou už si ale neporadil. Dukla má míč opět na svých kopačkách, ale zakončit se jí nedaří. Hosté naopak vstřelili další branku a zvyšují svůj náskok na 0:5. V 66 minutě Ksandr střílel z dálky a velmi slušně, míč minul jen těsně branku. Patnáct minut do konce utkání udělali domácí chybu, když poslali míč přímo Vyhnalovi, ten mířil nepřesně vedle levé tyče. Pak na hřišti opět převládala Dukla, Vopat se dostal k zakončení, míč poslal mimo tyče. Následně skončil bez zásahu míč skákající ve vápně po centru Tomana. Nevyužitá zůstala i střela Kuniče, která mířila nad břevno. Závěrečná střela patřila opět slávistům po závaru Čepelák poslal míč do malého vápna Poběřežkému, toho ale ubránil Ksandr, a tak utkání končí stavem 5:0.

Trenér Jaroslav Hynek řekl o utkání: "K vidění bylo zajímavé utkání jak kombinačně, tak i na šance. My jsme byli malinko lepší v držení míče, ale soupeř byl maximálně produktivní a využil všechny naše chyby. Největší zvrat nastal ve 41. minutě, kdy jsme měli krásnou šanci na vyrovnání, ale Bartůněk v těsné blízkosti brány trefil gólmana a soupeř šel do brejku, který zakončil brankou. I když jsme byli ve druhém poločase rozhodnuti s tím něco udělat, tak nás soupeř znovu překonal po naší chybě. Za tohoto stavu byla pro nás hra složitá a i když jsme si vytvořili dvě šance, nedokázali jsme je proměnit. Takže nezbývá nic jiného než poděkovat hráčům za zápas a soupeřovi pogratulovat k vítězství. Věřím, že příště to bude výrazně lepší."