Jednogólová prohra Juniorky v Jablonci

1. 5. 2016 | Redakce

Juniorka dnes nestačila na domácí Jablonec. Ačkoliv hned v úvodu utkání trefil Šumský tyč jablonecké brány, do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí. V poslední minutě první půli se přesně trefil Palatický. Ve druhém dějství nikdo další branku nepřidal a tak utkání skončilo nejtěsnějším možným rozdílem.

30. kolo, neděle 1. 5. 2016, 13:00, Břízky
Jablonec Jablonec
1:0
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Jablonec: Valeš – Skuhravý, Hanousek, Rys (62. Mingazov), Novák, Palatický (72. Štěpánek), Šedý, Landovský, Bulíř (76. Soukup), Žemba (89. Macík), M. Kubista.
Dukla Praha: Vávra - Slicho, Troníček, Bezpalec, Schindler - Cvrček , Farkaš, Šumský (68. Petrák) - Vokoun (68. Sedláček), Vachoušek (46. Slávik), Beneš (68. Bohánek).
Branky: 45. Palatický.
ŽK: 48. Beneš, 83. Farkaš.
Rozhodčí: Váňa – Kubr, Myška.

O první vzruch v utkání se postaral Nicolas Šumský, když přízemní střelou z levé strany orazítkoval tyč jablonecké branky. Ve 27. minutě zahrozili domácí. Kubista prostrčil míč Rysovi, který se z ničeho nic dostal před hostující bránu, ale zakončil přesně do míst, kde stál brankář Vávra. Ve 41. minutě přišel Landovský na půlce o míč, čímž daroval Dukle rychlý kontr, na jehož konci Šumský obešel Žembu a svou střelou pořádně protáhl Valeše, který jeho pokus vyrazil na rohový kop. O minutu později vyrazili domácí po rohu hostů do protiútoku, zakončující Bulíř trefil vzdálenější tyč Vávrovy brány. V poslední minutě prvního poločasu se prosadil domácí Jablonec. Novák, který rozehrával dlouhý přímý kop Jablonce, posadil míč přesně na hlavu Milana Palatického, jenž přesně uklidil balón do dukelské brány.

V 56. minutě Kubista nedosáhl na malém vápně jen těsně na centr Bulíře. Vzápětí se Slávik z ničeho nic zjevil ve velké šanci sám před Valešem, kterého ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Dvacet minut před koncem utkání pronikl Palatický do vápna po levé straně a našel před bránou v dobré pozici Mingazova, ten ale promáchl. V 84. minutě letěl Hanouskův volný přímý kop jen vedle hostující brány. Žádné další šance už utkání nenabídlo. Zápas tak skončil vítězstvím domácích 1:0.

Libor Pala: „Nastoupili jsme s velkými ambicemi, ale příliš mnoho hráčů přemýšlelo nad maturitou. Začátek byl vynikající, protože jsme si za prvních 12 minut vytvořili tři brankové příležitosti, ale dvě z nich promarnil Beneš a jednu střelu těsně vedle vyslal Šumský. Od 15. minuty se hra vyrovnala a přelévala z jedné strany na druhou. Pikantní bylo, že za juniorku Jablonce nastoupil bývalý hráč áčka Dukly, Matěj Hanousek. Ve 25. minutě vychytal největší šanci domácích brankář Vávra, a když se schylovalo k ukončení prvního poločasu, domácí vstřelili hlavou po standardní situaci z boku gól na 1:0. O poločase se vyměnil útočník a místo Vachouška nastoupil Slávik. Hned z počátku druhé půle měl dvě příležitosti a ostatní šance zazdil ofsajdovým postavením. V 68. minutě Dukla vystřídala 3 hráče najednou a po pěti minutách začala soupeře tlačit kombinačním fotbalem, ale bohužel se nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku.“