Jasné vítězství juniorky

23. 10. 2011 | Redakce

Juniorka DUKLY porazila ve zřejmě posledním mistrovském utkání, které se na Julisce na podzim hrálo, přesvědčivě FK Slavoj Český Krumlov 5 : 0 (3 : 0). Střelecky se zaskvěl Radim Nečas, autor čtyř branek.

11. kolo, neděle 23. 10. 2011
Dukla Praha B Dukla Praha B
5:0
(3:0)
Český KrumlovČeský Krumlov

Dukla Praha B: Sobek - Hrazdíra, Fitsay, Šmíd, Hanousek - Marič, Tenkl, Micka (64. Farkaš) - Kmoch (64. Jíra), Nečas, Svoboda (71. Jelínek). Trenér Jaroslav Peřina
Český Krumlov: Šiller - Svoboda, Klivanda, Pintér, Zatloukal J. - Kroupa, Beránek, Pliška, Vacek (61. Kolaj) - Kovačičin (80. Zatloukal K.), Koritar (61. Wagner). Trenér Lubomír Pintér
Branky: 22., 27., 61. (pen.) a 85. Nečas, 41. Micka.

Od začátku utkání bylo zcela jasné, kdo je pánem na hřišti. DUKLA v první desetiminutovce neproměnila tři velice slibné šance, nejprve Micka v dobré pozici přestřelil a poté se dvakáít neprosadil Nečas. Tlak DUKLY na chvíli polevil a deset minut se hrálo od vápna k vápnu. Ve 22. minutě však šla DUKL do vedení. Nečas dostal přihrávku do trestného území a z úhlu zprava trefil přesně na zadní tyč - 1 : 0. O pět minut později po pěkné kombinaci Šmída a Svobody našel druhý jmenovaný na zadní tyči opět Nečase ten pohodlně zýšil na 2 : 0. Ve 30. minutě mohl Marič po přihrávce Hrazdíry vstřelit třetí gól DUKLY, hostující brankář však jeho střelu vyrazil. Další branky se dmácí dočkali až čtyři minuty před přestávkou. Micka napřáhl z hranice trestného území a s řipěním jednoho z obránců Krumlova překonal překvapeného brankáře Šillera.

Po přestávce o sobě dal opět vědět Nečas. V 52. minutě se ocitl sám před brankářem, ale výborný Šiller jeho střelu kryl. Hosté měli jediné dvě příležitosti na korigování stavu v 53. a 56. minutě. Nejprve Beránek mířil v dobré pozici hlavou nad branku a poté střelu Plišky ze 20 metrů Sobek kryl. A tak přišel trest na druhé straně. Po faulu na Svobodu v pokutovém území proměnil nařízenou penaltu s chtí hrající Nešas - 4 : 0. DUKLA dál kralovala, šance Nečase a Mariče však zůstaly nevyužity. Pět minut před koncem zakulatil skóre opět Nečas technickou umístěnou střelou k pravé tyči po nezištné přihrávce Hrazdíry - 5 : 0. DUKLA mohla brankový stav v závěru ještě navýšit. Jíra se po uličce ocitl sám před brankářem, výboný Šiller ale stačil jeho střelu nohou vyrazit.

DUKLA šla za svým vítězstvím od první minuty a mohla vyhrát i vyšším rozdílem.

Trenér Jaroslav Peřina byl po zápase samozřejmě spokojený: "Utkání jsme zvládli na vysoké úrovni, hráči splnili náš záměr a mám i radost, že Radim Nečas vstřelil čtyři branky, protože mu to určutě zvedne sebevědomí, které potřebuje každý útočník."