Gólová přestřelka juniorky s Libercem

19. 4. 2017 | Redakce

Kdo se ve středečním chladném odpoledni vydal na Julisku zhlédnout souboj juniorky proti Liberci, viděl hned 6 gólů. Divokou remízu 3:3 zajistili brankami na straně Dukly Brejcha, Kozel a v nastavení Douděra.

24. kolo, středa 19. 4. 2017, 13:00, Juliska
3:3
(1:3)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Hruška – Luong, Šimek, Kozel, Preisler (71. Gábor), Douděra, Lauko, Brejcha, Dancák, Vlček (83. Stýblo), Brabenec
Slovan Liberec: Kolář – Isah, Chlumecký, Obročník (66. Blažek), Šulc, Barac (89. Lehoczki), Kouadio (87. Vébr), Graiciar (53. Kazda), Polák, Da Silva (75. Heppner), Prokš
Branky: 21. Brejcha, 46. Kozel, 90+1. Douděra – 18. Barac, 25. Silva, 42. Chlumecký
ŽK: 73. Brabenec, 86. Šimek
Rozhodčí: Houdek – Ratajová, Kubr

Po 18 minutách utkání se poprvé, ale ne naposled, měnilo skóre. Napadající liberečtí hráči využili zaváhání v domácí obraně a Jakub Barac dopravil míč do sítě. Dukla ale nečekala s odpovědí dlouho. Hned po třech minutách se domácí vrhli do rychlého protiútoku, na jehož konci překonal ONDŘEJ BREJCHA po přihrávce zprava gólmana Koláře. Divoké utkání ale pokračovalo i nadále. Da Silva se prosadil proti vyběhnuvšímu Hruškovi a vrátil vedení Severočechům. Do kabin se šlo s dvoubrankovým rozdílem ve skóre. Martin Chlumecký zatočil svou levou nohou přímý kop na vzdálenější tyč domácí brány. Minutu před koncem poločasu měl ještě šanci navýšit náskok Slovanu jeden z hráčů v modrém, ale v dobré pozici prostor brány netrefil.

24 vteřin. Tak přesně tolik odkrojila časomíra z druhé půle, když DANIEL KOZEL využil zpětného sklepnutí míče a placírkou z hranice vápna nasměroval míč přesně k tyči a snížil na rozdíl jedné branky. V 51. minutě prověřil přízemní ranou pozornost libereckého brankáře Dancák. Po hodině hry mířil hlavičkový pokus jednoho z Libereckých mimo tři tyče. O chvíli později už musel Hruška zasahovat proti střele Da Silvy. Na druhé straně zakončoval ve skluzu mimo jeden z hráčů Dukly. Nastavovala se pouze jedna minuta a právě v té domácí konečně vyrovnali. Na dlouhý míč za obranu si naběhl DAVID DOUDĚRA, jehož následný lob zajistil dělbu bodů.

Michal Kolomazník: "Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale byli jsme to opět my, kdo zbytečně v založení chyboval a soupeř toho využil. Chvíli poté jsme po pěkné akci srovnali, skóre ovšem netrvalo dlouho a po další naší zbytečné chybě, jsme inkasovali druhou branku a třetí těsně před půlí z trestného kopu. Z kraje druhé půle jsme hned snížili a diktovali tempo po zbytek utkání za což jsme byli odměněni v poslední minutě vyrovnávací brankou a minimálně si ten jeden bod za předvedenou hru zasloužili."