Dukla vstoupila úspěšně i do jarní části Juniorské ligy

23. 2. 2015 | Redakce

Po bezbrankovém prvním poločase začaly na "Mikulce" padat branky a to pouze za záda brankáře Fryštáka. Dukla tak porazila Dynamo České Budějovice 4:0!

22. kolo, pondělí 23. 2. 2015, 14:00, UMT Mikulova
4:0
(0:0)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Dukla Praha: Vávra – Bohánek, Jeřábek (46. Kluk), Toman, Schindler – Bezpelec, Cvrček (46. Hajdarevič), Čajič (46. Tetour) – Mejdr (75. Farkaš), Gajecký, Zoubek (46. Bezdička)
Č. Budějovice: Fryšták – Dvořák, Podstavek, Čadek, Jenne (79. Pěnka) – Hrachovec (53. Horák), J. Held (72. Podráský), Hála, Chrien (64. Křiváček), Funda – Schertler (46. Chytrý)
Branky: 58. Kluk, 67. Tetour, 87. Bezdička, 90. Gajecký Karty: 44. Čadek, 57. Podstavek. Rozhodčí: Orel – Arnošt, Koval

Hned ve druhé minutě střílel nad branku Dukly Hrachovec - po autu Dvořáka se míč odrazil k záložníkovi Budějovic, jehož rána naštěstí nešla mezi tři tyče Vávrovy branky. O deset minut později měla šanci i Dukla - po akci středem hřiště se ke střele dostal Čajič, jeho pokus byl ale zblokovaný a brankář Fryšták v pohodě zakročil. Ve 41.minutě se domácí hráči dostali k přečíslení tři na dva, přihrávku Čajiče ale v důležitém okamžiku dobře zastavil Podstavek. Ke konci poločasu ještě Čajičovu ránu z úhlu bravurně vyrazil gólman Fryšták.

Po třinácti minutách hry ve druhé půli už se ale hráči Dukly dočkali vedoucí branky! Dino Kluk povedenou ranou přes zeď z přímého kopu otevřel skóre. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, o devět minut později se prosadil Daniel Tetour, který bez problémů dorazil míč za Fryštákova záda. V 86. minutě mohl snížit hráč s příjmením spojeným s Duklou - Čadka ale naštěstí vychytal Vávra. A hned o minutu později to bylo již 3:0! Bezdičkova povedená střela skončila za zády budějovického brankáře. V 90. minutě přidal čtvrtou a poslední branku Gajecký. Dukla si tak poradila s jihočechy a připsala si první jarní výhru.

Jaroslav Hynek: "Po ´rozstřílené´ přípravě, kde jsme dostali hodně branek a mnohem méně jich dali, tak můžeme být s dnešním výsledkem určitě spokojeni. V prvních dvaceti minutách to byl vyrovnaný zápas, postupně jsme ale získávali více ze hry. Převahu v utkání jsme měli posledních 25 minut v prvním poločase a celý druhý poločas. Kvalitě utkání samozřejmě přispěla přítomnost hráčů "A" týmu. Všichni hráči k tomu přistoupili skvěle, tým si s nimi sedl a nebylo poznat, že spolu netrénovali. Rád bych tedy hráčům "A" týmu poděkoval za to, jak k utkání přistoupili a přeji jim, ať se jim daří i v ligových zápasech. Dnešní zápas se nám tedy celkově povedl a věřím, že v tom budeme dál pokračovat."