Dukla vstoupila do juniorské ligy výhrou

1. 8. 2012 | Redakce

Premiéra našeho juniorského týmu v nové soutěži dopadla na výbornou. Zvítězili jsme nad Hradcem Králové 3:1.

1. kolo, středa 1. 8. 2012, 17:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
3:1
(1:0)
Hradec KrálovéHradec Králové

Dukla Praha: Tetour – Juroška, Jeřábek, Hrazdíra, Hanousek – Micka (46´ Milec), Ouedraogo, Farkaš (63´ Pařík) – Svoboda (56´ Mazánek), Kotlík (71´ Podkul), Čapek (81´ Grafnetr)
Hradec Králové: Koubek – Doležal, Krčál, Hock, Bodlák – Shejbal (58´ Krolop), Schwarz(83´ Malý) , Novotný (69´ Kopáč), Ptáček (69´ Furik) – Zec (63´ Hofman), Štulajter
Branky: 22´ Ouedraogo, 57´ Mazánek, 59´ Milec – 87´ Hofman. ŽK: 87´Jeřábek - 74´ Schwarz. Rozhodčí: Lerch, Černý, Berka.
Diváci: 100

Vstup do utkání se domácím povedl. Hned v první minutě Kotlík prověřil hradeckého brankáře střelou zleva, kterou Koubek vyrazil na roh.

Pak se dostali ke slovu Hradečtí. Nejprve vystřelili z kraje šestnáctky, Tetour však střelu chytil. Poté hosté zahrozili ze standardní situace, ale míč skončil v zámezí.

Domácí odpověděli centrem Svobody z levé strany, kdy se do šance dostal Ouedraogo. Hradecká obrana však jeho pokus o zakončení zneškodnila.

Následnou chybu v hradecké rozehrávce zachytil tentýž hráč Ouedraogo, který nahrál Kotlíkovi do čisté gólové šance. Jeho střelu brankář vyrazil opět směrem k Ouedraogovi, který trefil odkrytou branku – 1:0.

Následující minuty nenabídly zajímavější situace, až ke konci poločasu po centru Svobody se dostal do šance Kotlík, ale k zakončení ho hradecký brankář nepustil.

Ve druhém poločase zahrozili nejprve domácí. Svobodův pokus vyrazil brankář Koubek na roh. Následovala krásná kombinace po ose Čapek-Ouedraogo-Mazánek, poslední jmenovaný vstřelil do odkryté branky gól. Vzápětí zvýšil Milec, po samostatné akci středem hřiště zvýšil střelou k levé tyči. Dukla – Hradec 3:0.

Nepříjemný výsledek se snažil Hradec zmírnit střelou Schwarze, ovšem ten střílel vedle. Následný roh zůstal nevyužitý. V 68. minutě zahrozil Ptáček individuální akcí po levé straně, Tetour krásným zákrokem tuto akci zneškodnil. Následná střela Krolopa těsně přeletěla břevno.

V posledních minutách zahrozili domácí, kdy se po přihrávce Grafnetra dostal do šance Pařík. Koubek vyráží na roh, který zůstal nevyužit.

V 86. minutě fauloval Jeřábek hradeckého hráče a následovala odpískaná penalta. Hofman penaltu proměnil střelou k levé tyči. Závěr utkání si domácí pohlídali a k žádné další akci Hradec nepustili.

"Na to že to bylo první utkání, tak mělo vysokou kvalitu. A to z obou stran. Soupeř také ukázal, že se jedná o silné mužstvo. Měli jsme dnes i štěstí, že Hradec netrefoval branku ve vyložených příležitostech. My jsme se prosadili po velmi hezkých akcích. Směrem nahoru mužstvo fungovalo velmi dobře, dozadu to bylo už trošku horší. Výsledek je podle mě zasloužený," uvedl trenér juniorky Jaroslav Peřina