Dukelští junioři porazili 3:0 Jablonec

7. 8. 2018 | Redakce

Ve třetím kole zavítala Dukla do Jablonce. V úterý dopoledne jsme v areálu Břízky zvítězili 3:0 a posunuli se v tabulce Juniorské ligy skupiny Čechy na 4. místo, Dukla poprvé v sezoně udržela čisté konto. Zápas proběhl mimo jiné před zraky trenéra A týmu Pavla Drska.

3. kolo, úterý 7. 8. 2018, 10:15
Jablonec Jablonec
0:3
(0:1)

Jablonec: Vajner – Hani, Petržilka, Peřina, Bělina, Bulíř (66. Kozák), Breda (64. Hajdo), Kebísek (C) (73. Dostál), Pleštil (63. Landfeld), Horáček, Čvančara (79. Maquastena).
Dukla Praha: Hruška – Burget, Kosík, Bobál, Šolaja (51. Lauko) - Korček (84. Mentberger), Krunert, Kott - Vyleta (63. Kubů), Bezdička, Janko (60. Houha).
Branky: 36. Kott, 65. Houha, 84. Lauko.

Dukla byla od začátku lepším týmem, hrála kombinačně a ve středu pole si dobře počínali zejména Kott a Krunert. V 5. minutě vyrazila Dukla poprvé do útoku, střela ale skončila vedle brány Jablonce. Ve 12. minutě naši hráči kombinovali na území soupeře, k přímému ohrožení brány ale nedošlo. V 16. minutě naopak zahrozil Jablonec, Bobál ale ve výskoku odklidil míč před tím, než by musel zasahovat Hruška. Ve 28. minutě Jablonec z přímého volného kopu přestřelil bránu. V následující desetiminutovce měla převahu na míči Dukla, což vyvrcholilo ve 36. minutě prvním gólem. Nebráněný Tomáš Kott přebral na levé straně centr ze středu vápna a vyslal nízkou střelu na bližší tyč, čímž propálil brankáře Jablonce Vajnera, Dukla získala vedení 1:0. Ve 41. minutě Hruška skvěle vychytal individuální akci Čvančary a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Duklu.

Do druhého poločasu si domácí přinesli větší aktivitu a ve 48. minutě zaznamenali druhou velkou šanci v zápase, Čvančarova hlavička proletěla těsně vedle brány. V 53. minutě Dukla na polovině chybovala a Jablonec se hnal za vyrovnáním, zakončil ale mimo bránu. V 59. minutě si domácí brankář Vajner neporozuměl s obráncem, Dukla se toho snažila využít, ale brankář na poslední chvíli zasáhl. V 63. minutě za Jablonec zblízka pálil Kebísek, Hruška ale jeho pokus parádně vychytal. Zaváhání soupeře navíc naši hráči ihned potrestali – při rychlém brejku Dukly si brankář Jablonce vyběhl moc a Karel Houha z levé strany trefil prázdnou bránu a zvýšil vedení na 2:0. Dukla se po dvou gólech neupokojila a pokračovala v tažení za vítězstvím. V 71. minutě mohla zvýšit na 3:0, za překonaného Vajnera zaskočil v bráně spoluhráč. Jablonec měl problém dostávat se do šancí. Toho Dukla využila a v 84. minutě zpečetila své vítězství třetím gólem. Tomáš Lauko převzal na levé straně hřiště přihrávku a vydal se do útoku, obránci ho zastavit nedokázali a on zakončoval do horní části branky přesně. Dukla v utkání zvítězila 3:0.

Richard Polák: "V prvním poločase to byl zatím náš nejvydařenější herní projev. Dokázali jsme si dobrou kombinací získat územní převahu a následně vypracovat i několik zajímavých příležitostí ke vstřelení gólu, což se nám i po krásné akci povedlo. Vstup do druhého poločasu nebyl optimální, ztráceli jsme jednoduché míče a soupeř nás přitlačil k našemu pokutovému území. Díky pozorně hrající obraně jsme nemuseli řešit vážnější situace. Postupem času se nám podařilo navázat na výkon z prvního poločasu a z několika příležitostí ještě dvakrát skórovat."