Drtivé vítězství juniorky nad Znojmem!

6. 3. 2016 | Redakce

V bláznivém utkání dokázala Dukla vstřelit 8 branek a deklasovat tak Znojmo 8:2. Davidu Bezdičkovi se podařilo dosáhnout hattricku již v prvním poločase. I díky tomu bylo poločasové skóre 5:2. Ve druhé, o poznání klidnější, půli přidali domácí ještě tři přesné trefy.

22. kolo, neděle 6. 3. 2016, 10:15, UMT Mikulova
8:2
(5:2)
ZnojmoZnojmo

Dukla Praha: Řepa – Bohánek (87. Slicho), Troníček, Cvrček, Preisler - Bezpalec (K), Farkaš (82. Petrák), Kovaľ - Bezdička (63. Vokoun), Slávik (63. Beneš), Schindler (63. Havlíček).
Znojmo: Doleček – Bělíček, Tofl, Hříbek, Alaca, Nehyba (K), Stáňa (71. Moravec), Šumbera, Bogner (64. Landšperský), Stehlík, Yilmaz (81. Wascher).
Branky: 10., 33. a 42. (pen.) Bezdička, 2. Schindler, 40. Troníček, 64. Havlíček, 76. Beneš (pen.), 85. Preisler – 5. Nehyba, 38. Bezdička (vla.).
ŽK: 43. Yilmaz, 43. Tofl, 60. Stáňa, 76. Alaca.
Rozhodčí: Julínek – Kožár, Koval.

Hráči Znojma se ještě ani nerozkoukali a už prohrávali. Ve druhé minutě pohotově dorazil MICHAL SCHINDLER Slávikovu střelu do brány a otevřel tak skóre utkání. O dvě minuty později kopalo Znojmo penaltu, ale Bogner trefil jen tyč Řepovi branky. Hned o minutu později se Nehyba dostal ke střele z hranice pokutového území a prostřelil domácího brankáře. Zápas nadále pokračoval v bláznivém tempu. V 10. minutě se opět Dukla ujala vedení. DAVID BEZDIČKA si v pokutovém území zpracoval míč a propálil gólmana hostů. Byl to opět DAVID BEZDIČKA, který navýšil na 3:1. Robert Kovaľ proběhl po levé straně do vápna, předložil před odkrytou brankou Bezdičkovi, pro kterého už nebyl problém poslat míč do brány. Stav utkání se opět měnil ve 38. minutě. Bezdička se nešťastně pokoušel odhlavičkovat centr a srazil si míč do vlastní branky. Nejvýraznější osobností zápasu byl bezesporu Bezdička. Neuběhly ani dvě minuty, když poslal míč do běhu Kovaľovi, který jej předložit JAKUBU TRONÍČKOVI, pro kterého to už byla vcelku snadná úloha. Ještě před poločasovou přestávkou stihl DAVID BEZDIČKA zkompletovat hattrick, když proměnil penaltu, která byla nařízena po faulu právě na úspěšného exekutora.

Začátek druhého poločasu se odehrával v poklidnějším tempu. Dukla přidala šestý gól v 64. minutě. ONDŘEJ HAVLÍČEK se v pádu trefil přesně k levé tyči Dolečkovi branky. V 73. minutě se hned dvakrát vyznamenal hostující gólman, když zlikvidoval ve dvou vyložených příležitostech pokusy Beneše. V 76. minutě proměnil JAN BENEŠ penaltu po faulu na svou osobu. Pět minut před vypršením řádné hrací doby mohl aktivně hrající Beneš zakončovat sám, ale raději nahrál úplně nekrytému DOMINIKOVI PREISLEROVI na osmý gól domácích. Osmou brankou skončilo gólové představení domácí Dukly.

Libor Pala: „Věděli jsme, že hrajeme proti Znojmu, které má poměrně prostupnou obranu. To bych viděl jako jeden z hlavních bodů dnešního vítězství. Druhým bylo to, že jsme měli dva hráče z A-týmu – Kovaľa a Preislera. Moji kluci vždy vedle takovýchto hráčů rostou, takže i když to z počátku vypadlo na přestřelku, po chvíli se to trochu stabilizovalo. Dvě branky jsme obdrželi po rohovém kopu, po nedohraných akcích. Jsem rád, že jsme technickou hrou, především v koncovce, dokázali proměnit naše šance. Ono to pak proti takto prostupné obraně vytvoří výsledek, který byl dnes k vidění.“