Domácí prohra Juniorky s Jihlavou

22. 5. 2016 | Redakce

V posledním měření sil v rámci letošního ročníku Juniorské ligy byli úspěšnější fotbalisté Jihlavy. Přes slibný začátek hráčů Dukly se hostům podařilo do poločasu vyrovnat a ve druhé půli zápas definitivně rozhodnout. Domácí tak zakončili letošní sezónu porážkou 2:5.

33. kolo, neděle 22. 5. 2016, 09:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
2:5
(1:1)
JihlavaJihlava

Dukla Praha: Řepa – Cvrček, Slicho, Petrák, Bezdička, Bezpalec (K), Schindler, Farkaš, Tarasjuk (65. Vachoušek), Vokoun, Sedláček (65. Beneš)
Jihlava: Kolář (88. Pokorný) – Kriegsmann (K) (58. Pěnkava), Rychetník (46. Beseda), Mlakić, Pedro, Vitásek, Bajer (76. Čermák), Šerý (81. Průša), Maruš, Duba, Spirkoski
Branky: 18. Tarasjuk, 72. Beneš – 40. Rychetník, 56. Kriegsmann, 65. Maruš, 82. Vitásek, 90. Pěnkava.
Karty: 48. Sedláček, 64. Slicho – 65. Maruš, 67. Bajer, 90. Pěnkava.
Rozhodčí: Váňa – Koval, Hrabovský

Po čtvrt hodině hry se před brankářem Řepou objevil hráč Vysočiny s míčem u nohy, ale domácí gólman dokázal dobře zakročit a míč nepustil za svá záda. O tři minuty později se již domácí hráči radovali. Po samostatném úniku se přesnou střelou za záda bezmocného Koláře prosadil OLEKSANDR TARASJUK. V těchto minutách byla Dukla lepším mužstvem a několikrát se ocitla blízko navýšení svého vedení. Ve 37. minutě nejprve Kolář pohotovým vyběhnutím zamezil velké šanci domácích. Z následné dorážky bohužel netrefil jeden z hráčů Dukly odkrytou bránu. Ve 40. minutě se Jihlavě podařilo vyrovnat, když se fotbalisté v bílém prosadili po rohovém kopu. Úspěšným střelcem byl Jakub Rychetník. O několik málo minut později vyrážel Řepa nebezpečnou hlavičku hostů po centru z pravé strany.

Vysočina se ujala vedení v 56. minutě a opět to bylo po rohovém kopu. Tentokrát hlavou přesně mířil kapitán Miloš Kriegsmann. Deset minut nato přidali hosté další gól. Štěpán Maruš se po rychlé akci objevil sám před brankářem Řepou, kterému udělal kličku a zakončil do prázdné brány. Dukla se vrátila do hry o tři body v 72. minutě. JAN BENEŠ se prosadil křižnou střelou z pravé strany a rázem ztráceli domácí pouze jednu branku. Avšak v 82. minutě si hosté vzali svůj náskok zpět. Po centru ze standardní situace se hlavou prosadil Čestmír Vitásek. Ke snížení měli domácí blízko dvě minuty po inkasované brance, ale míč jen těsně minul zadní tyč Kolářovy brány. Definitivní tečku za utkáním učinil v poslední minutě řádné hrací doby jihlavský Jakub Pěnkava, který poslal za Řepova zádahlavičku po centru zprava.

Libor Pala: „Je škoda, že jsme dnes prohráli. Na gólové šance to bylo vyrovnané utkání, akorát my jsme je nebyli schopní proměnit. Nechci plakat nad tím, že jsme hráli ve čtvrtek ani nad tím, že dva hráči nám vypadli těsně před utkáním. Soupeř byl ve druhé půli lepší, rychlejší a především měl výškovou převahu. Herně jsme dnes nepropadli. Celkově máme v této sezóně v průměru více než bod na utkání a to si myslím, že není špatné."