B-tým Dukly remizoval se zkušenějším týmem TJ Slovan Velvary 1:1

8. kolo, neděle 29. 9. 2024, 10:15, hř. Zbuzany | Zápas ON-LINE

Dukla Praha:

Šťovíček – Matoušek (90. min. Uher), Svoboda, Holiš, Prior – Atsuta, Bačinský (K), Špatenka –Douděra M., Jelínek (68.min. Mikeš), Magdi (46. min. Hübl)

Velvary:

Hrabačka – Rádl, Vach, Šulc, Žilák – Vandas, Mensah, Tvaroh (K) – Kubeš (72. Šimek), Sow (86. Weis), Zeman (86. Musa)

Góly: Domácí FK Dukla Praha-B: Jelínek (56. min.) Hosté TJ Sn Velvary: Sow (25. min.) Žluté karty: Domácí FK Dukla Praha-B: Svoboda (58. min.), Douděra M. (84. min. ) Hosté TJ Sn Velvary: Šulc (53. min.), Sow (78. min.), Tvaroh (84. min.) Rozhodčí: K. Hoch Asistenti: J. Coufal, P. Talpáš

Hosté přijeli s několika pro Duklu známými tvářemi. Nejznámějším byl M. Zeman na levé straně útoku, bývalý ligový hráč a reprezentant, dále bývalý mládežnický hráč Dukly M. Kubeš, syn bývalého funkcionáře Dukly P. Vandas a na lavičce bývalý prvoligový hráč Plzně S. Purkart. Hostující tým, v průměru o čtyři roky starší než v průměru „dvacetiletá“ rezerva Dukly, vycházel ze zhuštěného obranného bloku, (v obranné fázi v postavení 4-5-1, z něhož vyrážel do nebezpečných protiútoků, podpořených dobrými fotbalovými kvalitami jednotlivců bez výrazných slabin. Hlavní osu týmu tvořili stoper Šulc, záložníci s ligovými zkušenostmi Mensah a Vandas a zkušený kapitán Tvaroh a centrforward Sow.

Dukla vstoupila do utkání lépe než hosté. Již v 6. minutě se dostal do gólové pozice střední útočník Dukly O. Jelínek po pěkné kombinaci M. Svoboda – F. Špatenka – F. Matoušek – M. Douděra a následném centru, ale obrana hostí stačila střelu O. Jelínka ze 7 metrů ještě mírně tečovat, a tak Dukla zahrávala „pouze“ rohový kop.

Hosté poprvé zahrozili v 16. minutě, kdy po centrovaném míči od stopera Šulce hlavičkoval z prostoru značky pokutového kopu střední útočník Sow, a jím hlavičkovaný míč, tečovaný levým obráncem L. Priorem stačil ještě dobrým reflexem chytit před brankovou čarou připravený gólman J. Šťovíček.

Hosté po počátečním dvacetiminutovém náporu Dukly postupně vyrovnali hru a ve 25. minutě se dostali do vedení, když uprostřed hřiště vybojovali hosté míč Mensahem, dále se uvolnil s míčem Vandas, který uličkou do pokutového území našel zleva nabíhajícího Sowa, který se dostal z úhlu před vybíhajícího J. Šťovíčka a obloučkem nad ním vstřelil vedoucí branku Velvar, 0:1.

Dále se hra odehrávala většinou v prostřední třetině hrací plochy. Hosté podpořeni vedoucí brankou, se zklidnili a tak útočné snahy domácí Dukly narážely na konsolidovanou obranu hostí. Hosté si pak v 38. min. vytvořili ještě jednu brankovou příležitost. Opět po ztrátě míče v záloze hosté vyrazili do rychlého protiútoku po kombinaci Mensah – Sow – do prostoru pravého křídla na nabíhajícího Tvaroha, který z ostrého úhlu z 8 metrů vystřelil prudce, ale J. Šťovíček byl opět mužem na svém místě a střelu kapitána hostí zneškodnil.

Do druhého poločasu trenér Dukly B, M. kolomazník vystřídal na levé straně útoku A. Magdiho H. Hüblem.

Dukla ještě stupňovala tempo, ale zformovaná hostující obranná formace stále odolávala. V 56. min. Dukla vyrovnala po přesném pasu od M. Svobody mezi rozestoupenou stoperskou dvojici hostí na F. Špatenku, který se dostal sám 16 m od branky Velvar a pod vybíhajícím brankářem hostí Hrabačkou podstrčil míč na nabíhajícího O. Jelínka, který přes bránícího protihráče vstřelil vyrovnávací branku na 1:1.

V 81. min. se dostala Dukla do další brankové příležitosti po spolupráci mezi Ch. Bačinskýma M. Douděrou, který se dostal ke střele z pravé strany z úhlu, obrana hostí ale stačila jeho střelu ze 4 metrů ztečovat na rohový kop.

V samém závěru pak na sebe „upozornil“ hostující střídající Musa, který v poslední pětiminutovce, kdy nastoupil, stačil jen třikrát faulovat hráče Dukly, aniž se dotkl míče, přičemž jen shovívavost rozhodčího jej ušetřila minimálně od žluté karty.

Dukla pokračovala v útočných snahách, ale obrana hostí, i přes sérii několika rohových kopů Dukly, odolala, a tak se obě mužstva rozešla smírně a rozdělila si po jednom bodu.