B- tým Dukly pokračoval ve druhém týdnu letní přípravy a v jeho závěru sehrál vyrovnané přípravné utkání s B-týmem FK Teplice v Roudnici n. L.

22. 7. 2024 | ing. Jiří Uldrich

V závěru druhého týdne letní přípravy sehrál dne 20. července 2024 B-tým FK Dukla Praha přípravné utkání s účastníkem ČFL, sk. B, týmem FK Teplice B, v Roudnici n. L. a po vyrovnaném prvním poločase 1:1, skončil vyrovnaný zápas smírně 2:2. Obě mužstva využila možnost přípravy maximálního počtu hráčů a tak v přípravném utkání za parného letního počasí Dukla vystřídala v průběhu zápasu dvě jedenáctky, „domácí“ Teplice využily k prověrce celkem 18 hráčů.

Za FK Dukla Praha B nastoupili v prvním poločase tito hráči:

Gothard, Prior, Svoboda, Pančev, Kolský, Lopatář, Kožený, Bačinský, Káža, Uher, Jelínek.

Do druhého poločasu pak asistent trenéra Z. Šupič poslal tuto jedenáctku:

Gothard (od 60. minuty Vácha), Valentík, Bárta, Kocman, Krejčí, Atsuta, Babka, Šelicha, Magdi, Hübl, Mikeš.

V přípravném zápase na sebe narazila dvě věkově obdobně složená družstva. V prvním poločase se hrálo za mírné herní převahy teplického týmu, i když první „tutovku“ si vytvořila Dukla již v první minutě, kdy po centru z levé strany hlavičkoval O. Jelínek ze 7 metrů těsně nad teplickou branku.

V 16. minutě se gólově prosadil teplický levý útočník Yasser, k němuž se dostal míč v pokutovém území Dukly po sérii nedůrazných zákroků obrany Dukly a Yasser střelou z otočky z levé spojky z 12 metrů a dostal teplické mladíky do vedení 1:0.

Do další nebezpečné akce se dostal tento útočník v 25. min., když hlavičkoval ze 4 metrů po centru z levé strany, ale naštěstí pro Duklu prudkou hlavičkou zamířil přesně do míst, kde stál brankář Dukly L. Gothard.

Dukla odpověděla gólovou šancí Ch. Bačinského ve 33. minutě, který po rohovém kopu V. Koženého hlavičkoval ze 7 metrů těsně vedle. První gólovou radost slavila Dukla hned na to, ve 35. minutě, když založil pěknou akci pasem M. Svoboda, našel v levém křídle O. Jelínka, který si míč připravil ke střele z levé spojky z 9 metrů, jeho střelu ale brankář Teplic Čechal stačil vyrazit a dorážka V. Koženého znamenala vyrovnání stavu na 1:1.

Teplice si ještě v poslední minutě prvního poločasu vytvořily brankovou příležitost, ale teplický levý obránce Labík po centru z levé strany vystřelil z levé spojky z 8 metrů vedle branky Dukly, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Hned ve 46. minutě se tepličtí dostali do dobré pozice k zakončení, když v levém křídle zatáhl míč Emmer a po přihrávce „pod sebe“ našel na hranici velkého vápna nabíhajícího Váňu, který ale ze 17 metrů branku Dukly vysoko přestřelil.

Útočné náznaky Dukly v 56. minutě, kdy po přihrávce H. Hübla se dostal za obrannou linii teplických F. Mikeš a v 69. min. kdy se v pokutovém území teplických uvolnil dobře A. Magdi, stačila vždy obrana severočechů zblokovat.

Navíc v 62. min. po ztrátě míče Dukly na polovině hřiště po rychlém protiútoku do rozevřené obrany Dukly dostal Teplice do vedení 2:1 Pokorný střelou z pravé spojky.

Dukla nadále hrála otevřenou partii a ve 33. min. po pěkné přihrávce M. Šelichy vyrovnala střelou A. Magdiho z levé spojky ze 17 metrů na 2:2.

Když potom dvě minuty před koncem stačil vyrazit teplický brankář Grüman nebezpečnou střelu H. Hübla z pravé spojky z 12 metrů, směřující pod břevno teplické branky a na druhé straně v 90. min. se zaskvěl výborným zákrokem v brance Dukly F. Vácha proti zakončení teplického útočníka ze 7 metrů, skončil zápas za letního parna