U15 zvítězila v malém pražském derby

14. 9. 2023 | Patrik Zeidler

Další tři body si připsali naši starší žáci do průběžné tabulky mistrovské soutěže a drží se v jejím popředí.

6. kolo, sobota 9. 9. 2023, 10:00, SK Přišimasy
Žižkov Žižkov
2:4
(1:4)

Žižkov:

- statistiky ze zápasu ZDE

Do utkání s nepříjemným soupeřem jsme vstoupili velmi dobře a rychle se ujali vedení. Po 25 minutách byl stav 4:0 pro naše barvy a utkání se zdálo rozhodnuté. Oproti předchozím zápasům se nám v první půli podařilo velmi efektivně nakládat s připravenými gólovými šancemi. Bohužel na samém konci poločasu domácí snížili z ojedinělého rohového kopu a do šaten jsme tak odcházeli s tříbrankovým vedením. Ve druhé půli jsme pokračovali v herní dominanci z poločasu prvního, s rozdílem v proměňování šancí. Nejdříve jsme tři vyložené šance neproměnili, domácí naopak z druhé nebezpečnější situace vstřelili druhý gól byli téměř na dostřel. Po dalších neproměněných šancích jsme se začínali dostávat do jakési křeče, přestalo se nám dařit držení míče a velmi často jsme se zbytečně uchylovali k dlouhým míčům za domácí obranu. Závěrečných 10 minut si Viktorka vytvořila mírnou územní převahu a optický tlak. Ten jsme dohráli již bez inkasované branky a trochu se tak protrápili ke třetímu vítězství v sezoně.