Dukla zabojuje o důležité body Na Stínadlech

před 2 dny | Denis Freitas Lopes

Pražané v rámci 11. kola Chance ligy zavítají do Teplic. Skláři neprožili vydařený vstup do nového ročníku a nachází se na předposlední pozici se šesti body. Jednu ze dvou výher vybojovali minulý týden v Pardubicích. Díky tomu se dotáhli na rozdíl pouhého bodu za Duklu, které dýchají na záda. Naopak svěřenci Petra Rady nenavázali na pohodlné vítězství v poháru a padli na domácí půdě s Libercem. Který z celků nakročí lépe k úniku ze skupiny o udržení?

Dukle se zatím na hřištích soupeře nedaří a přivezla z nich pouhý bod, který vybojovala před reprezentační přestávkou v Karviné. Tento fakt potvrdil i špatný vstup do utkání v Olomouci, kde už v první minutě inkasovala po trefě Klimenta. Naopak na domácím stadionu vstoupila do zápasu proti Liberci na výbornou. Poprvé v sezóně dostal v základní sestavě šanci Jakub Zeronik, který okamžitě oplatil důvěru svou první ligovou brankou. Nadále byl pak na pravé straně aktivní a většina akcí domácích šla právě přes mladého šikulu, který vyniká zejména v situacích jeden na jednoho. Se svými spoluhráči už však nezvládl vstup do druhého poločasu, kdy Slovan převzal otěže a během dvanácti minut otočil stav zápasu.

Lodivod týmu Petr Rada nejprve na pozápasové tiskové konferenci chválil mužstvo za povedený první poločas. „Paradoxně to za mě bylo povedené utkání, zjednodušili jsme hru a chtěli jsme hrát po stranách, což se nám dařilo a byly z toho i dvě velké šance, které jsme bohužel neproměnili,“ popisoval dobrou práci na křídlech, kdy právě od nich létalo do vápna nejvíce nebezpečných centrů. K těm ale Dukla po změně stran příliš nedostávala. „Byl to kolaps, kdy jsme odstoupili od těch věcí, které se nám dařili v první poločase a chyběl nám potřebný důraz u inkasovaných gólů,“ vysvětloval si trenér dvanáctiminutovku, ve které Pražané prakticky prohráli zápas. Nyní už však přemýšlí jistě nad další zápasem. V něm budou chtít určitě navázat na úvodní dějství zápasu s Libercem.

Problémy s marodkou a rozjíždějící se útočníci

Teplice dovezli před týdnem tři body z Pardubic, kde ve vypjatém utkání padly rovnou tři červené karty. Jednu obdržel Michal Bílek, který tak s jistotou nezasáhne do příštího duelu. Výhru nakonec z penalty vystřelil slovenský útočník Roman Čerepkai, jenž se prosadil poprvé v nejvyšší české soutěži. Severočechy od začátku ligového ročníku sužuje obsáhlá marodka. Zdenko Frťala nemůže počítat se stoperem Janem Knapíkem, který v předešlé sezóně byl jedním z hlavních pilířů defenzívy. Obdobný problém je také u Ladislava Takácse a Alberta Labíka. Druhý jmenovaný se zranil v zápase s Mladou Boleslaví a od té doby se v nominaci neukázal.

Skláři se dlouho trápili také v útoku, ale obávané ofenzivní duo Abdallah Gning a Mohamed Yasser se pomalu začíná rozjíždět. Senegalský forvard dokonce už rozvlnil síť soupeřů ve čtyřech případech, jenže jen v jednom z nich to stačilo na body. Naopak jeho egyptský kolega se ještě neprosadil. Severočeši i tak sází zejména na pevnou defenzívu, která se vykrystalizovala v posledních zápasech. Vyrovnané výkony podává Ondřej Kričfaluši, kterého doplňují Nemanja Mičevič se zkušeným Lukášem Marečkem.

Jestli právě na ně zvládnou vyzrát útočníci Dukly se dozvíme v sobotu od 16:00. Pražany můžete přijet podpořit přímo Na Stínadla. Všechny informace pro fanoušky jsou uvedeny zde. Zápas můžete také sledovat na O2TV Sport. Dukláci, těšíme se na vaši podporu!