Dukla se po pauze střetne se Sigmou

včera | Denis Freitas Lopes

Pražany po reprezentační přestávce a odloženém kole čeká cesta na Hanou, kde změří síly s tamní Sigmou. Olomouci zatím udává směr Jan Kliment, který je se sedmi vstřelenými góly nejlepším ligovým střelcem. Tým se díky jeho brankám nachází na šesté pozici. Dukla zvládla důležitý souboj s Budějovicemi a vybojovala bod v Karviné. Dokáže i do třetice bodovat a podaří se jí zastavit rozjetého útočníka?

Dukla měla před pauzou jasný cíl. Zvládnout bodovat v důležitých utkáních s Jihočechy a Slezany. Proti kádru vedeným Františkem Strakou se prezentovali skvěle svěřenci Petra Rady zejména ve druhém poločase. V něm nasázeli svému soupeři tři branky a bojovný výkon jim zajistil výhru. Hlavně bojovnost byla zbraní, kterou využili i proti Karviné, kde mohli jít sice do brzkého vedení, ale následně mohli být v závěru rádi za bod. Ten jim zajistil především slovenský brankář a opora týmu Matúš Hruška, který v posledních minutách uhájil svou svatyni a připsal si stěžejní čisté konto.

Trenéra mrzely právě poslední minuty. „Dělali jsme zbytečné fauly a tím jsme dali soupeři prostor k zahrání několika standardních situací v rychlém sledu, což nás dostalo po tlak,“ vyčítal příliš tvrdou hru svým hráčům po zápase. Během něj muselo dojít ke dvěma vynuceným střídáním kvůli zranění Hory a následně Šebrleho, kteří by ale měli být k dispozici pro příští duel. „Musíme dobře potrénovat, zregenerovat a připravit se na těžký domácí utkání se Slováckem,“ přemýšlel už o přestávce a nadcházejícím zápasu kouč Dukly. Zápas byl nakonec z důvodu silných dešťů odložen, ale Pražany čeká momentálně neméně těžký soupeř v podobě Hanáků. Do tréninku s týmem se ze začátku pauzy nezapojil Filip Špatenka, který byl povolán do reprezentačního kádru U20. Za ni nastoupil do zápasu s Itálii, s níž však nezabránil prohře 1:2.

Nejlepší střelec ligy

Hanáci stejně jako hned několik dalších ligových celků měnili v letním přípravném období hlavního trenéra. Tomáš Janotka se po skvělých výkonech s rezervou ve druhé lize přesunul k A-týmu a nahradil tak Jiřího Saňáka, který zamířil do Pardubic. První jmenovaný se zatím v průběhu soutěže potýká s problémy v defenzívě. Tento problém by mohl vyřešit příchod stopera Jana Krále, který v předešlé sezóně hájil barvy Eupenu v Belgii. V dohrávce proti Plzni ještě nenastoupil a prohru svého týmu sledoval pouze z lavičky. Olomouc se však i nadále drží v první šestce a jejich síla spočívá zejména v ofenzívě.

Trenér Janotka se nebojí posílat do zápasu mladé fotbalisty ze zdejší akademie. Plnou porci minut zatím absolvoval obránce Adam Dohnálek a šance dostávají také jeho vrstevníci Matěj Hadaš a Matěj Mikulenka, jenž se dokázal i gólově prosadit proti Mladé Boleslavi. Mimo ně sází zejména na spolupráci Jana Klimenta s Filipem Zorvanem. První jmenovaný okupuje první příčku v počtu vstřelených branek. Na některé z nich mu přihrál právě jeho ofenzivně laděný kolega v záloze, který si připsal už čtyři asistence a zaznamenal k nim i jednu gólovou trefu.

V příštím zápase jim budou muset čelit svěřenci Petra Rady. Jestli je zvládnou ubránit se dozvíme v neděli od 15:30. Pražany můžete přijet podpořit přímo na Andrův stadion. Všechny informace pro fanoušky jsou uvedeny zde. Zápas můžete také sledovat na O2TV Sport. Dukláci, těšíme se na vaši podporu!