Chrudim se chystá na dukelský nápor

7. 5. 2024 | Martin Bartošek

V sedmadvacátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostí Chrudim vedoucí tým soutěže z hlavního města, Duklu Praha. Zápas je na programu o státním svátku (Den vítězství) ve středu 8. května od 17:30.

Východočechům se v jarní části F:NL daří. Průběžných 38 bodů a paté místo zajišťuje svěřencům trenéra Radka Kronďáka klidný zbytek soutěže i teoretické vyhlídky na barážovou účast. Tým Chrudimi táhne svými výkony jednadvacetiletý záložník Daniel Langhamer, kmenový hráč Mladé Boleslavi. V aktuálním ročníku se trefil už osmkrát a po zimním odchodu útočníka Davida Hufa je nejlepším střelcem místního MFK.

Fotbalisté od řeky Chrudimky naposledy prohráli na hřišti jiného druholigového celku z Prahy, Viktorie Žižkov. O poločase odcházely oba celky do šaten za vyrovnaného stavu 1:1, domácí rozhodli až dvěma brankami v druhém poločase (3:1). V dalším zápase chrudimští vyprovodili Příbram v devítigólovém trháku kola 6:3. Čtyři góly vstřelil teprve devatenáctiletý Lukáš Mašek. Následně ale došel výběru trenéra Kronďáka střelný prach a z Městského stadionu v Opavě si odvezli bod po bezbrankové remíze.

Dukla Praha vstupuje do utkání na stadionu Za Vodojemem po vydařeném střetnutí s Vlašimí, které na Julisce vyhrála 5:1. Všech šest gólů padlo v prvním poločase, kdy nejprve otevřel skóre utkání i svůj gólový účet v červenožlutém dresu obránce Tomáš Vondrášek. Druhý gól přidal na jaře famózně hrající záložník Daniel Kozma a zapsal tak svou první branku po dlouhé sérii zranění. V tu chvíli už dukelští fanoušci bouřili. Lukáš Matějka navíc navýšil ve 30. minutě skóre zápasu na 3:0 a po zápase vzdával hold lidem v ochozech. „Podporu fanoušků jsem vnímal opravdu dost, hnali nás celý zápas a my jim za to děkujeme,“ řekl nakonec dvougólový střelec, který se navíc brzy stane novopečeným otcem. Vlašim dokázala zápase rozvlnit síť domácích v 35. minutě, načež vedení Dukly o tři minuty později opět zvýšil David Kozel.

Právě jednadvacetiletý ofenzivní záložník rozhodl poslední vzájemný duel obou týmu, kdy v 77. minutě napřáhl zpoza vápna a na Julisce rozhodl o vítězství svého mateřského klubu 1:0.

Zápas, který je na programu v rámci vloženém 27. kola, můžete sledovat přímo na stadionu Za Vodojemem nebo u přenosu platformy Sporttotal.

Poslední vzájemný zápas

FK Dukla Praha – MFK Chrudim 1:0 (0:0)

Branka: 77. Kozel, Rozhodčí: Kotala - Hrubeš, Mikeska, Střely na bránu: 2:3, Střely mimo: 5:3, Rohy: 8:5.

Sestava FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman (46. Vondrášek), Hašek, Peterka, Ludvíček – Moulis (72. Douděra), Kozel, Barac (90+1. M. Červenka), Šebrle (79. J. Jeřábek) – Matějka, Zeronik (46. Špatenka)

Sestava MFK Chrudim: Floder – Borkovec (84. Kutík), Míka, Toml, F. Novotný – Skwarczek, Jan Řezníček – Záviška (74. D. Látal), Langhamer, Kosek (84. Hájek) – Huf